• Rok szkolny 2012/2013

•

W dniu 14 maja 2013 roku w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego, odbył się uroczysty apel podsumowujący Dni Patrona, a tym samym współzawodnictwo klas.

To już V edycja obchodów Święta naszego gimnazjum, w czasie których wszyscy uczniowie brali udział w indywidualnych i zespołowych konkursach i zawodach związanych tematycznie z Patronem Szkoły.

Tradycją obchodów Dni Patrona były rozgrywki w piłkę nożną, w których rywalizowały drużyny zarówno chłopców i dziewcząt. W ramach tego Święta  uczniowie klas pierwszych gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną o Kazimierzu Górskim.

Wszystkie klasy gimnazjalne zaś wzięły udział w konkursie na gazetkę o Patronie oraz przygotowywały plakat promujący sportowy tryb życia.

Dwuosobowe reprezentacje klas zmagały się w konkursie wiedzy o Kazimierzu Górskim. Nowością tegorocznych obchodów Dni Patrona  był konkurs na wypiek cukierniczy o tematyce sportowej. Wszystkim zgromadzonym na apelu ciekła ślinka, patrząc na wspaniałe ciasta. Komisja Konkursowa oceniała wypieki, biorąc pod uwagę: pomysłowość ich wykonania, zgodność z tematem konkursu oraz walory estetyczne. Co do smaku, nie mogła stwierdzić, ale po długich namysłach: zjeść, czy nie, ustaliła werdykt!

Wyjątkowo w tym roku, w ramach  rozgrywanego Międzyklasowego Turnieju Piłki Nożnej, zostali wyłonieni spośród  wszystkich drużyn zarówno dziewcząt jak i chłopców waleczni napastnicy i  skuteczni bramkarze.

W ramach wszystkich konkursów klasy gromadziły punkty. Liczba zdobytych punktów zdecydowała do której z klas trafił dyplom oraz Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Widuchowej.

Nagrody rzeczowe, puchary, statuetki, dyplomy oraz słodycze wręczali: pani dyrektor Barbara Szczawiki wicedyrektor Marlena Błaż,  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Lisawa oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Wilk.

Puchar Przechodni Zespołu Szkółdla najlepszej  klasy, ufundowała pani dyrektor Barbara Szczawik, natomiast fundatorami pozostałych nagród był Wójt Gminy Widuchowa pan Michał Lidwin,  Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Zespołu Szkół   w Widuchowej.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości oraz nauczycieli i gimnazjalistów. Następnie Poczet Sztandarowy wprowadził Sztandar Gimnazjum, a Zuzia Woś zaśpiewała Hymn Gimnazjum.

Po krótkim wstępie prowadzących apel: Kseni Krupy i Mateusza Grzecha, rozpoczęło się  wręczanie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów oraz rozgrywek piłkarskich   w ramach Dni Patrona.

Wyniki rywalizacji:

W konkursie na gazetkę klasową zwyciężyła:
          klasa IIIc, przed klasą IIb, a trzecie miejsce zajęła klasa IIa.

W konkursie na plakat promujący sportowy tryb życia:

•      I miejsce zdobyłaklasa IIc,
          •      II miejsce przypadło klasie IIb,
          •      III miejsce zajęła klasa IIIa.

W konkursie wiedzy o Patronie zwyciężyli:

•     w kategorii klas pierwszych: Agata Kiedosi Ola Grzybowska z klasy Ia,
          •     w kategorii klas drugich: Zuzanna Woś i Weronika Wac z klasy IIc,
          •     w kategorii klas trzecich: Daria Hasiuk iWeronika Starczewska z klasy IIIb.

W Turnieju Piłki Nożnej zwyciężyli:

•    w rywalizacji dziewcząt -  klasa IIIa, przed klasą Ia i klasą Ib.
          •    w rywalizacji chłopców -  klasa IIIb przed klasą IIa i klasą IIIa.

W konkurencji  zarówno dziewcząt jak i chłopców:

•      najlepszym napastnikiem Turnieju został: Dominik Borek z klasy IIIa,
          •      najlepiej atakującą zawodniczką została: Ewa Nowak także z klasy IIIa,
          •      najlepszym  bramkarzem Turnieju wybrano: Dominika Waca z klasy IIIb,
          •      najlepiej broniącą dziewczyną uznana została: Ola Grzybowska z klasy Ia.

W konkursie na wypiek o tematyce sportowej:

•     I miejsce zdobyła klasa: IIc  za wypiek imitującyskocznię narciarską,
          •     II miejsce zajęła klasa: IIIb, wykonując stadion piłkarski oraz kolorową piłkę,
          •     III miejsce otrzymała klasa: IIIc, za wykonanie „repliki” Stadionu Narodowego.

Uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję spróbować tych efektownie wyglądających ciast po apelu.

Kulminacyjnym punktem  apelu z okazji Dni Patrona, było ogłoszenie werdyktu, która klasa zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, a tym samym zdobyła: Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Widuchowej.

Zanim to nastąpiło, przedstawiciele ubiegłorocznych zwycięzców, czyli absolwenci Publicznego Gimnazjum imienia Kazimierza Górskiego: Ola Rębacz, Lidka Wierzbicka oraz Kamil Malec przy dźwiękach utworu: „We are the champions”, przekazali trofeum Pani Dyrektor z prośbą o wręczenie go klasie IIc.

Po tak  uroczystym akcencie zakończonych Dni Patrona, nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Gimnazjum.

Wszystkim gimnazjalistom podziękowano za udział w konkursach z okazji Święta Naszego Patrona Kazimierza Górskiego, za ich zaangażowanie, za pomysły, za wenę twórczą, za wolę walki oraz postawę fair  playw rozgrywkach piłkarskich.

Organizacją obchodów Dni Patrona gimnazjum w tym roku zajęły się: Dorota Kolin, Dorota Bohdankiewicz i Ewa Orczykowska-Podworska.  Wszystkim laureatom konkursów i zawodów serdecznie gratulujemy, a wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się w tegoroczne obchody Dni Patrona dziękujemy.

GALERIA FOTOGRAFICZNA