• O projekcie

• "Planuję, zarabiam, wydaję"

Taki tytuł nosi projekt, w którym wezmą udział gimnazjaliści Zespołu Szkół w Widuchowej. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizowany będzie w okresie 25 kwietnia 2015r do 23 maja 2015r.  Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy  i świadomości ekonomicznej uczniów na temat  pieniądza  i finansów osobistych.

Podczas realizacji projektu uczniowie poznają  historię pieniądza, dowiedzą się o jego roli i wartości w gospodarce oraz  o zasadach efektywnego gospodarowania  budżetem domowym.  Swoją wiedzę uczniowie będą poszerzać poprzez udział w wykładach i zajęciach warsztatowych o charakterze ekonomicznym, informatycznym i psychologiczno – pedagogicznym.  Ponadto młodzież będzie miała okazję spotkać się z numizmatykiem Zbigniewem Masztalskim, mieszkańcem Widuchowej, który zaprezentuje zgromadzone przez siebie zbiory. Uczniowie będą mogli bliżej usłyszeć niejedną ciekawą opowieść związaną z hobby pana Zbigniewa.

Efektem końcowym projektu będzie przygotowanie gazetki szkolnej i wystawy pt. „Historia polskiego pieniądza”. Zakończeniem projektu, będzie  zorganizowanie uroczystego apelu, na którym nastąpi podsumowanie współpracy z NBP.

Uczestnicy projektu, pozostali uczniowie i zaproszeni goście otrzymają broszurę informacyjną, przygotowaną przez uczestników projektu oraz obejrzą, również przygotowaną w ramach projektu wystawę fotograficzną poświęconą historii polskiego pieniądza. Wystawa zawierać będzie również fotorelację z realizacji projektu na poszczególnych jej etapach. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają upominki, zaś na najaktywniejszych uczniów w poszczególnych grupach  czekają tablety.