• Nagłówek

• W dniu 14 maja 2008r. Publiczne Gimnazjum otrzymało imię wielkiego trenera - Kazimierza Górskiego oraz otrzymało sztandar. Sztandar jest dla szkolnej społeczności symbolem Małej Ojczyzny,  jaką jest szkoła i lokalne środowisko.

Sztandar gimnazjum – prostokątny płat tkaniny umieszczony na drzewcu z głowicą. Na prawej stronie znajduje się godło państwowe - orzeł biały na czerwonym tle,  na lewej stronie znajduje się napis z nazwą i imieniem szkoły oraz sylwetka patrona Kazimierza Górskiego.

Sztandar przechowywany jest na terenie szkoły w zamkniętej gablocie ściennej. Insygnia sztandaru przechowywane są w gabinecie dyrektora szkoły.

Do prezentacji sztandaru w czasie uroczystości zgodnie z ceremoniałem szkoły powołuje się poczet sztandarowy.

HYMN PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W WIDUCHOWEJ

Słowa: Dorota Dobak-Hadrzyńska

Muzyka: Paweł Wróbel

„Każdego ranka mecz rozpoczynam”

1.    Każdego ranka plecak pakuję, zeszyty wkładam i podręczniki.

Siły i chęci mobilizuję, by jak najlepsze zdobyć wyniki.

Każdego ranka mecz rozpoczynam, który pozwoli wygrać mi życie,

klasa wraz zemną gra jak drużyna. Czy wy tak walczyć też potraficie?

Ref.   My, tak jak Kazimierz Górski, szanujemy honor.

Czcimy barwy narodowe, tak nas nauczono.

Powierzone obowiązki zawsze wypełniamy,

walcząc o każdego przyszłość wspólnymi siłami.

2.    W każde zadanie, zwłaszcza sportowe, siły swe wkładam i całe serce.

Dźwigam wyzwania co chwilę nowe, co rok wytrwalej,  z każdym dniem więcej.

Chcę na tym meczu chęci nie tracić, widzieć zwycięstwo w każdym momencie.

Mogę wysiłkiem za sukces płacić. Czy potraficie poczuć w tym szczęście?

3.   Toczy się piłka, jak nasze życie, czasami w dobrą, czasem w złą stronę,

By móc zachować się należycie idę za prawdą i za patronem.

Nie rezygnuję przed zakończeniem, choć wiem, że czasem przegrać musimy

Czy waszym także bywa pragnieniem, być dumą szkoły, dumą rodziny.

LOGO PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W WIDUCHOWEJ

Autorem logo jest gryfiński plastyk Dawid Domagalski.