Kalendarz

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
  W piątek 28 czerwca 2013 r.  w hali sportowej miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego. Najmłodsi uczniowie z klas I-III spotkali się po raz ostatni w tym roku o godzinie 8.30. Póżniej uroczysty apel rozpoczęły pozostałe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.
  18.02.2014 20:16 | więcej »
 • Rowerowa Akcja Charytatywna „Jedziemy dla Pauliny” została zakończona pełnym sukcesem. Część główna odbyła się 25 maja. Mimo ulewnego deszczu wszystkie zaplanowane punkty zostały wykonane, łącznie z maratonem wokół powiatu. Dokładna suma, którą udało się zebrać to 6412,12 zł. Sprzedano cegiełki na łączną kwotę 2205 zł (155 za 5 zł i 143 za 10 zł), a dobrowolne wpłaty na konto wyniosły 3687,12 zł. Kolejne 520 zł uzyskano ze sprzedaży 1300 kg plastikowych nakrętek, które zbierali uczniowie widuchowskiej i mieszkowickiej podstawówki.
  18.02.2014 18:05 | więcej »
 • Akcja "Sprzątanie brzegu Odry"
   13 kwietnia 2013 roku odbyła się akcja sprzątania brzegu Odry. Punktualnie o godzinie 10:00 wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku perełki naszej miejscowości – czyli rzeki Odry.
  Śmieci są ogromnym problemem naszej planety a wyrzucanie ich „byle gdzie” jest największą plagą XXI wieku. W naszych workach były nie tylko plastikowe butelki, ale i lodówka, opony, puszki, dachówki. W akcji uczestniczyło około pięćdziesięciu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. 
  18.02.2014 17:37 | więcej »
 • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych
  Pierwszy dzień wiosny dla gimnazjalistów w naszej szkole przebiegał pod hasłem preorientacji zawodowej. Dla klas II i III zorganizowana była Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.
  Na zaproszenie odpowiedziało 11 szkół z naszego powiatu i województwa. Były to szkoły z Gryfina: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2, Zespół Szkół z Chojny, Mieszkowic, a także po raz pierwszy te odleglejsze, bo ze Szczecina: Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół nr 4 - dawna kolejówka, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, a także Zespół Szkół z Polic, który oferował takie ciekawe kierunki, jak klasa wojskowa i klasa pożarnicza. 
  18.02.2014 17:28 | więcej »
 • Pierwszy Dzień Wiosny
  21 marca – dzień niby zwyczajny i choć za oknem mróz w szkole panowała gorąca atmosfera - było wesoło i kolorowo. Lekcje odbywały się według planu, jednak w atmosferze bardziej wiosennej niż zwykle – bo zabrakło sprawdzianów, kartkówek i ocen niedostatecznych. Nasi najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego wykonali wiosenne kanapki i marzanny.
  18.02.2014 17:21 | więcej »
 •  Jak co roku odbył się finał Wielkiej Orkiestry Owsiaka.13 stycznia 2013r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty pierwszy. Swoją działalność zaczynała od ratowania życia noworodków chorych na serce i po 21. Finale również będzie się pochylać nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, swoją pomoc realizować będzie poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.
  18.02.2014 17:17 | więcej »
 • "Mikołajkowy zawrót głowy"
  W dniu 7 grudnia w naszej szkole zorganizowany był kiermasz świąteczny pod hasłem „Mikołajkowy Zawrót Głowy”. Tegorocznym celem kiermaszu było uzbieranie środków na doposażenie świetlicy gimnazjum. Na kiermaszu można było nie tylko kupić ozdoby świąteczne, ale również własnoręcznie zrobić ozdoby. Ponadto zorganizowane były stoiska gastronomiczne, można było pojeść pierogów, ciasta, jak również poddać degustacji przetwory ze stoiska pana Marka Kozaneckiego. Kiermasz uatrakcyjniły występy dzieci, a także Święty  Mikołaj z ekipą wróżek i elfów, z który najmłodsi mogli zrobić sobie zdjęcie.
  18.02.2014 16:17 | więcej »
 • Ślubowanie i Pasowanie na ucznia
  23 października 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Widuchowej odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. W tym roku w poczet uczniów naszej szkoły przyjęto 38 absolwentów klas 0. Wychowawczynią klasy 1a jest p. Barbara J. Anders, a 1b p. Barbara Gołąb. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: wójt Gminy Widuchowa p. Michał Lidwin, przewodnicząca Rady Rodziców  p. Małgorzata Lisawa,  dyrektor Przedszkola Gminnego p. Małgorzata Kos, dyrektor szkoły p. Barbara Szczawik, wicedyrektor szkoły p. Marlena Błaż , Rodzice, Babcie, Dziadkowie naszych pierwszoklasistów oraz koleżanki i koledzy z klas O, 2, 3 wraz z wychowawczyniami. 
  18.02.2014 16:18 | więcej »
 • Narodowe Święto Niepodległości
  9 listopada 2012r. świętowaliśmy w naszej szkole  94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji pani Eliza Jaroszyńska i pani Jolanta Berowska przygotowały dwie piękne inscenizacje, dzięki którym młodsi mogli poznać, a starsi przypomnieć sobie fakty związane z naszą historią. Na uroczystości zaproszono: Ewę Pawłowską - Sekretarz Gminy Widuchowa, Roberta Pannę - Kierownika Posterunku Policji w Widuchowej, Małgorzatę Lisawę - Przewodniczącą Rady Rodziców. W całej szkole rozbrzmiewały wiersze patriotyczne i pieśni legionowe. Panował podniosły i wzruszający nastrój. Na korytarzach królował strój galowy i kotyliony. Gdy wracaliśmy do klas, nuciliśmy:
  ” My pierwsza brygada
    Strzelecka gromada
    Na stos!
    Rzuciliśmy swój życia los,
    Na stos, na stos!”
  18.02.2014 16:02 | więcej »
 • Warsztaty w Gospodarstwie Agroturystycznym "Chlebowy Dom" w Marianowie.
  17 października br. uczniowie klas drugich SP w Widuchowej wraz z wychowawczyniami  p. Katarzyną Wierzchowską i p. Mariolą Żaczek oraz towarzyszącymi mamami, tudzież babciami spędzały czas w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Chlebowy Dom"  w Marianowie.
  Podczas 4-godzinnych warsztatów maluchy,, ugniatały, wałkowały, formowały, wyciskały, dekorowały", a po upieczeniu degustowały, najpierw podpłomyki, potem ciasteczka orkiszowe, następnie chlebek, bułeczki drożdżowe, w końcu pierniki-wszystko wg wieloletniej, sprawdzonej  receptury. Zabawa była przednia, pomysłom co do kształtu ciasteczek i bułeczek drożdżowych oraz ich dekoracji nie było końca.
  18.02.2014 15:41 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej
  12 października 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W hali widowiskowo-sportowej pojawili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Widuchowa pan Michał Lidwin, przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Lisawa, Dyrektorzy Zespołu Szkół pani Barbara Szczawik,  pani  Marlena Błaż oraz nauczyciele i uczniowie. Prowadzący - Ksenia Krupa i Arkadiusz Kącki, uczniowie gimnazjum, przypomnieli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, a Aleksandra Dworzyńska odczytała życzenia i podziękowania dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.
  18.02.2014 15:40 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć