Kalendarz

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół
  W dniu 27 czerca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum spotkali się po raz ostatni na uroczystym apelu aby otrzymać świadectwa promocyjne i pożegnać się z wychowawcami, kolegami i szkołą na dwa miesiące. Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w dwóch turach. Pierwsi pożegnali się ze szkołą przedszkolaki i oraz najmłodsi uczniowie  z klas I-III. W drugiej kolejności rok szkolny zakończyli pozostali uczniowie z klas 4,5 szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. Na uroczystość przybyli nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
  27.08.2014 11:04 | więcej »
 • Uroczyste pożegnanie absolwentow Publicznego Gimnazjum 2014
  W dniu 26 czerwca 2014 roku uroczyście pożegnaliśmy gimnazjalistów. Uczniowie klas trzecich przybyli na uroczystość ze swoimi wychowawcami paniami Marzanną Przygodą, Barbarą Kwaśniak i panem Danielem Zwolińskim. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice absolwentów. Honorowe miejsca zajęli zaproszeni goście z panem wójtem Michałem Lidwinem oraz dyrektor Zespołu Szkół pani Barbara Szczawik i pani wicedyrektor Jolanta Berowska. Zakończenie roku było okazją do podsumowania dokonań absolwentów w okresie nauki w gimnazjum, wręczenia świadectw ukończenia szkoły, a najlepszym absolwentom stypendiów i nagród rzeczowych. Po oficjalnej części uroczystości młodzież zaprezentowała część artystyczną.
  08.07.2014 16:27 | więcej »
 • Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej 2014
  W dniu 26 czerwca b.r. w hali sportowej Zespołu Szkól społeczność szkolna uroczyście pożegnała tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej. Po sześciu latach nauki uczniowie klasy VIa i VIb otrzymali z rąk wychowawców pani Anny Kuchcik i pani Agaty Sipiory świadectwa ukończenia szkoły. Najlepsi absolwenci z rąk pani dyrektor Barbary Szczawik otrzymali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem, a rodzice listy gratulacyjne. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez szóstoklasistów. 
  30.06.2014 00:14 | więcej »
 • Mini Mundial 2014
  W tym roku  kibice piłki nożnej z całego świata dopingują najlepszym drużynom rywalizującym w Mistrzostwach Świata FIFA w Brazylii. Marzeniem każdego chłopaka grającego w piłkę nożną, a coraz częściej także dziewczyny, jest włożenie reprezentacyjnej koszulki swojego kraju i udział Mundialu. Nasi uczniowie z najmłodszych klas mogli spełnić swoje marzenia podczas Mini Mundialu zorganizowanego na murawie szkolnego "Orlika" w dniu 18 czerwca 2014r. 
  24.06.2014 21:52 | więcej »
 • VII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O EUROPIE
  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III gimnazjum i klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego a cel to propagowanie wiedzy o Europie, procesach integracyjnych, budzenie szacunku wobec innych narodów, kultur.
  24.06.2014 20:17 | więcej »
 • Wycieczka klas VI do Drawieńskiego Parku Narodowego
  16 czerwca 2014 roku uczniowie szóstych klas wraz z wychowawczyniami p. Anną Kuchcik i p. Agatą Sipiorą wybrali się na wycieczkę do Drawieńskiego Parku Narodowego pod hasłem: "Poznaję i chronię " - Szlakiem programu Infrastruktury i Środowiska.
   
  18.06.2014 01:16 | więcej »
 • Podsumowanie Dni Patrona Szkoły Podstawowej

  W dniu 10 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera, odbył się uroczysty apel podsumowujący Dni Patrona, a tym samym współzawodnictwo klas. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Sekretarz gminy Ewa Pawłowska oraz Sekretarz Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie pani Maria Bochenek i Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Lisawa

  17.06.2014 18:16 | więcej »
 • Widuchowa górą w projekcie Mała Akademia Leśna
  W tym roku projekt edukacyjny Mała Akademia Leśna  adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenie Nadleśnictwa Gryfino towarzyszył obchodom 90. Rocznicy istnienia Państwowego Przedsiębiorstw Leśnego Lasy Państwowe. W dniu 6 czerwca 2014 r. w  Punkcie Informacji Przyrodniczo – Leśnej w Glinnej odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie projektu oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji nasi uczniowie osiągnęli ogromny sukces - w gronie laureatów znalazło się 8 uczniów ze szkoły podstawowej w Widuchowej. 
  09.06.2014 22:20 | więcej »
 • Trzecioklasiści w "Zielonej szkole"
  W dniach 23. -27. kwietnia 2014 r, uczniowie klas trzecich ze szkoły podstawowej w Widuchowej wraz z wychowawczyniami M. Żaczek i K. Wierzchowską oraz wspomagającymi rodzicami przebywali w zielonej szkole w Wojkowie, niegdyś niewieliej miejscowości, obecnie dzielnicy Kowar (6 km od Karpacza). 
  04.06.2014 21:58 | więcej »
 • Nasze sukcesy w konkursie "Zdążyć przed powodzią"
  W dniu 28 maja 2014 roku odbył się WOJEWÓDZKI PROGRAM EDUKACJI POWODZIOWEJ VI EDYCJA „ZDĄŻYĆ PRZED POWODZIĄ”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Szczecinie, Zachodniopomorskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.
  04.06.2014 22:00 | więcej »
 • Święto Patrona Gimnazjum - podsumowanie
  W roku bieżącym już po raz szósty w gimnazjum im. Kazimierza Górskiego obchodziliśmy Święto Patrona. Młodzież uczestniczyła we współzawodnictwie klas oraz w indywidualnych zawodach zdobywając punkty w wyścigu po najcenniejsze trofeum - Puchar Przechodni Dyrektora gimnazjum. Nasze szkolne święto objął patronatem wójt Gminy Widuchowa Michał Lidwin, który dla najlepszych ufundował nagrody. W dniu 21 maja na uroczystym apelu podsumowaliśmy wyniki współzawodnicwa i wręczyliśmy laureatom nagrody i dyplomy. Pani dyrektor Barbara Szczawik przekazała Puchar najwszechstronniejszej klasie IIIc. Pozostałe nagrody wręczyli: pani wicedyrektor Jolanta Berowska oraz w imieniu wójta Gminy Widuchowa pani Bogusława Siebert.
  17.06.2014 20:11 | więcej »
 • Program "Wolni od uzależnień i przemocy"
  Dobiegła końca pierwsza edycja programu autorskiego realizowanego w naszej szkole, w klasach I gimnazjum przez Posterunek Policji Widuchowa – Banie, pod nazwą „ Wolni od uzależnień i przemocy”. Program obejmuje I klasy gimnazjalne i ma być realizowany jeszcze  w kolejnych 4 latach.
  Uczniowie podczas 3 spotkań otrzymali rzetelną wiedzę z zakresu uzależnień od środków psychoaktywnych, ale nie tylko, bo także został poruszony temat cyberbezpieczeństwa. Zostali również wyposażeni przez policjantów w pierwszą wiedzę prawną, a co za tym idzie odpowiedzialność, jaką ponoszą po ukończeniu 13 r.ż. Na pierwszym spotkaniu została również przeprowadzona ankieta wśród uczniów, której wyniki poszerzone o pozostałe klasy, zostaną opracowane we współpracy z pedagogiem szkolnym i wykorzystane do dalszych działań profilaktycznych. 
   
  18.05.2014 18:00 | więcej »
 • Rowerowy rajd SKR do "Hubertówki"
  Sobota, 17 maja to dla rowerzystów z SKR Widuchowa kolejna wyprawa, na którą czekaliśmy od miesiąca. Wcześniej pogoda nie pozwalała zaplanować rowerowych impraz, ale wreszcie, jak się okazało  tylko na jeden dzień, zaświeciło dla nas słońce.W rajdzie wzięli udział młodzi rowerzyści z Widuchowej i Chojny wraz z opiekunami D. ZwolińskimA. Stachurą A. Mikulskim oraz dorośli miłośnicy "dwóch kółek", którzy chętnie towarzyszą nam na rowerowych wyprawach. Do "Hubertówki" zaprosili nas myśliwi z Koła Łowieckiego "Bielik" w Szczecinie, którzy swój obwód łowiecki mają na terenie gminy Widuchowa i swoją myśliwską kwaterę w Krzywinku, a przywitał nas osobiście pan Jacek Gocłowski- prezes Koła
  18.05.2014 19:17 | więcej »
 • Nasi uczniowie nagrodzeni w Siemczynie
  Drużyna naszego gimnazjum w składzie:  Stella Sobiechowska,  Maja Tuszyńska, Katarzyna Lis,  Damian Wysokiński zajęła III miejsce w czwartym etapie (etap wojewódzki) ogólnopolskiego konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” zorganizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego 
  08.04.2014 10:00 | więcej »
 • KANGUR 2014 - Największe światowe wydarzenie matematyczne
  Dnia 20 marca 2014r. o godzinie 900 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego: „KANGUR 2014”, w którym uczestniczyło 48 uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i z gimnazjum. Koordynatorem Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY” w szkole od kilku lat jest pani Dorota Kolin, a wspierają ją i pomagają w organizacji tego przedsięwzięcia inni nauczyciele z Zespołu Szkół.
  28.03.2014 19:27 | więcej »
 • Giełda Szkół 2014
  Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych to już coroczne spotkania przedstawicieli tych szkół z uczniami klas III i II gimnazjum naszej szkoły. W tym roku szkolnym na nasze zaproszenie odpowiedziało 9 szkół z terenu naszego powiatu i województwa. 
  25.03.2014 09:46 | więcej »
 • „Żyję zdrowo - kolorowo”
  12 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Widuchowej uczniowie z klasy III C stali się inicjatorami wydarzenia społecznego pod nazwą: „Żyję zdrowo - kolorowo”, które na celu miało propagowanie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania wśród uczniów z klas podstawowych.
  24.03.2014 17:41 | więcej »
 • Dzień Języków Obcych
  Tuż przed feriami, w poniedziałek 10.02.2014r., powitaniem: Guten Tag! Buon giorno! Hello! Bonjour!  rozpoczęły się  drugie obchody Dnia Języków Obcych dla uczniów klas I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera.
  Głównym celem tego dnia było uświadomienie uczniom wagi konieczności władania przynajmniej jednym językiem obcym oraz motywacja do nauki języków, ze szczególnym uwzględnieniem angielskiego i niemieckiego, nauczanych w szkole. 
  12.03.2014 20:09 | więcej »
 • Bal przebierańców
  5 marca 2014r. na hali sportowej odbył się "BAL PRZEBIERAŃCÓW" dla uczniów klas od 0 do III Szkoły Podstawowej. Dzięki środkom finasowym przekazanym przez RADĘ RODZICÓW oraz Samorząd Uczniowski imprezę urozmaiciła Agencja Artystyczna Pana Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina. Na świetnie udekorowanej scenie dzieci obejrzały przedstawienie  pt. "Mikołaju nie odlatuj".
  12.03.2014 19:48 | więcej »
 • Konkurs plastyczny "UROKI ZIMY"
  W dniu 14 lutego 2014r. na uroczystym apelu ogłoszono wyniki Konkursu Plastycznego w klasach 0 do III szkoły Podstawowej pt.:"UROKI ZIMY".
  Panie z klas O Marta Rosińska oraz Bożena Korczyńska przygotowały wystawę nagrodzonych prac, nagrody oraz oprawę muzyczną.
  12.03.2014 19:49 | więcej »
 • Konkurs Kolęd i Pastorałek
  Tradycja świąteczna w widuchowskiej szkole kultywowana jest na wiele sposobów. Jednym z nich jest Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla flecistów. 23 stycznia 20 uczniów z klas IV-VI zaprezentowało się w repertuarze świątecznym. Konkurs odbywał się w miłej atmosferze, pozbawionej rywalizacji. Młodzi instrumentaliści przygotowywali się na lekcjach muzyki.
  21.02.2014 10:45 | więcej »
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Finał 2014

  12 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Widuchowej zagrała „ WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”. To już XXII Finał WOŚP.  Tegoroczne hasło to„ "NA RATUNEK!” Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na: zakup specjalistycznego sprzetu dla medycyny dziecięcej, medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

  18.02.2014 22:45 | więcej »
 • Zbiórka pieniędzy na szkołę w Bomadi w Nigerii

  W dniu 6 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyłas się zbiórka pieniędzy organizowana przez klasę IIA Gimnazjum. Zebrane przez nas pieniądze zostaną przeznaczone na remont i rozbudowę szkoły w miejscowości Bomadi w Nigerii. Udało nam się zebrać 500 zł.Dziekujemy wszystkim, którzy wspomogli Naszą zbiórkę.

  Wychowawca klasy: Stanisław Domaradzki 

  19.02.2014 21:14 | więcej »
 • Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole są przygotowywane i przedstawiane Jasełka. W tym roku 20 grudnia trzecioklasiści z wychowawczyniami M. Żaczek i K. Wierzchowską przedstawili bogaty scenariusz scen biblijnych opowiadających o narodzeniu Dzieciątka w betlejemskiej stajence. Ubogacony pięknymi kolędami i pastorałkami zachwycił widzów: zaproszonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli. Szopka, świąteczna scenografia, stroje tematycznie związane z treścią Jasełek, tworzące niepowtarzalny świąteczny nastrój przyczyniły się do przeżywania występów w atmossferze wzruszenia, radości, poczucia więzi z innymi.
   
  08.07.2014 15:55 | więcej »
 • Uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole podstawowej.
  W dniu 13 listopada uczniowie klasy III a i b szkoły podstawowej zaprosili swoich starszych i młodszych kolegów, nauczycieli i rodziców na przedstawienie z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Postawili sobie zadanie wyjaśnienia wszystkim dlaczego Święto NIepodległości jest najważniejsze dla każdego Polaka i powinno być uroczyście obchodzone. Zadanie wykonali na szóstkę.
  18.02.2014 22:07 | więcej »
 • Obchody Święta Niepodległości w gimnazjum
  W dniu 11 listopada 2013 r. obchodzimy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego najważniejszego święta państwowego młodzież gimnazjalna wzięła udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości. 
  18.02.2014 22:01 | więcej »
 • Wybory władz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej
  W dniu 30 października 2013 roku w Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się zgodnie z tradycją, była urna i działała komisja wyborcza, która nadzorowała przebieg wyborów, a następnie policzyła głosy i ogłosiła wyniki wyborów.
  05.03.2014 11:48 | więcej »
 • Październikowa akcja sprzątania brzegu Odry
  W dniu 19.10.201 3r. odbyła się II Akcja sprzątania brzegu Odry. Mimo bardzo mroźnego poranka, na dziedzińcu zjawiło się kilkudziesięciu uczniów ZS w Widuchowej. Punktualnie o godzinie 1000  wyruszyliśmy spod szkoły, kierując się tym razem w stronę „dzikiej plaży”.
  18.02.2014 21:48 | więcej »
 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej
  W dniu 18 października 2013r. uczniowie klas pierwszych w obecności władz gminy, szkoły, rodziców oraz koleżanek i kolegów złozyli ŚLUBOWANIE i zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół w Widuchowej.
  18.02.2014 21:42 | więcej »
 • Wycieczka klas III SP do Miejsc Pamięci Narodowej
  16 października 2013.r. trzecioklasiści ze szkoły podstawowej w Widuchowej z wychowawczyniami M. Żaczek i K. Wierzchowską oraz wspierającymi rodzicami odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej naszego regionu.
  18.02.2014 21:37 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół
  Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w dniu 15 października odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna, a uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie.
  18.02.2014 21:30 | więcej »
 • Wycieczka klas pierwszych gimnazjum do Bielina
  30 września 2013r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do stadniny koni w Bielinie. Podczas pobytu uczniowie skorzystali z przejażdżki bryczką po okolicy, a odważniejsi mogli popróbować jazdy konnej na lonży, pod bacznym okiem instruktorek.
  18.02.2014 21:06 | więcej »
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
  W dniu 2. września 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Widuchowej odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014. Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandarów szkół przez poczty sztandarowe. Następnie po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Barbara Szczawik, która serdecznie powitała przybyłych na uroczystość, a szczególnie najmłodsze dzieci z oddziałow przedszkolnych oraz pierwszoklasistów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na zakończenie swojego wystąpienia pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów w kolejnym roku nauki. 
  18.02.2014 20:49 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć