Kalendarz

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie.

  Trzecia edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie rozstrzygnięta . 
       W finale, który odbył się 20 marca 2015 r. w Szczecinie, nasze gimnazjum reprezentowała  uczennica III b  Paulina Naumowicz.

     

  01.09.2015 16:56 | więcej »
 • Aktywny początek wiosny z ALTERNO i Nadleśnictwem Chojna
    Pierwszy dzień wiosny to bardzo dobry powód do tego, żeby otworzyć sezon dla wszystkich żyjących aktywnie. Jak się okazuje miłośników różnych form ruchu na świeżym powietrzu jest wielu. Na szkolnym dziedzińcu w Widuchowej zebrało się ich około setki. Mimo nieszczególnej aury pogodowej organizatorzy nie mogli narzekać na zainteresowanie imprezą. Nad jezioro Lustrzane wyruszyli w trzech grupach: rowerzystów, biegaczy i kijkarzy.
     Na miejscu docelowym czekały nie lada atrakcje. Stowarzyszenie Inicjatyw Wszelakich ALTERNO i Nadleśnictwo Chojna przygotowali ciekawy program i bogaty poczęstunek. 
  01.09.2015 16:52 | więcej »
 •  GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
  Zaczął się gorący okres dla gimnazjalistów z klas III. Stają oni przed trudnym i bardzo ważnym dla nich wyborem dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej. Aby ułatwić im podjęcie właściwych decyzji, zaproponowano im między innymi udział w Giełdzie Szkół, która odbyła się 17 marca 2015r w Zespole Szkół w Widuchowej.
  01.09.2015 15:25 | więcej »
 • Chwila magii w naszej szkole...

        Uczniowie z klasy II a  gościli u siebie koleżanki i kolegów z klas 0-III oraz dzieci z przedszkola w Widuchowej wraz z paniami wychowawczyniami. 

        Mali aktorzy przedstawili nową, muzyczną wersję baśni o królewnie Śnieżce i krasnoludkach. Znana wszystkim historia uczy nas, że w życiu liczy się pomoc drugiej osobie, współczucie dla słabszych, uczciwość i przyjaźń a dobro zawsze zwycięża zło.

  01.09.2015 15:22 | więcej »
 • VIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O EUROPIE

      Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjum i klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego, a jego cel to propagowanie wiedzy o Europie, procesach integracyjnych, wzbudzanie szacunku wobec innych narodów, państw, języków  i  kultur.

  Naszą  szkołę  reprezentowały : Paulina Naumowicz - kapitan drużyny, Julia Błaż, Marika Wójs

  01.09.2015 14:48 | więcej »
 • Wyjazd na lodowisko "Słowianka" w Gorzowie

  W dniu 24.02.2015r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum odbyli wycieczkę do Gorzowa, by skorzystać z uroków krytego lodowiska. Pogoda dopisała, humory również, sił do dwugodzinnej jazdy po lodzie jakoś też wystarczyło. Niektórzy doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie, a inni, korzystając z okazji, zawierali nowe znajomości – żal było wracać. Szkoda tylko, że nie wszyscy mogli być tam z nami – walczyli w domach z okrutnym wirusem.

  Opiekunowie grupy: A. Stawowska, I. Waydyk, D. Smulski

  01.09.2015 14:43 | więcej »
 • Oldboje Pogoni Szczecin grali mecz w naszej szkole.
  W dniu 7 lutego 2015 r. w Zespole Szkół  Widuchowej odbyło się zakończenie Ligi Widuchowskiej w piłce nożnej. Jego uwieńczeniem był mecz pokazowy pomiędzy gwiazdami widuchowskiej halówki i Oldboy'ami Pogoni Szczecin.
  01.09.2015 14:41 | więcej »
 •     Dnia 3 lutego 2015r. podczas apelu szkolnego Pan Andrzej Stachura w imieniu Pani Wójt Anny Kusy-Kłos nagrodził czworo uczniów naszej szkoły książkami, za obywatelską postawę. Uczennice Martyna Latoszek, Zuzanna Jóźwiak, Maria Nazar oraz uczeń Oskar Urban zawiadomili osoby starsze o zagrożeniu pożarowym. Dzięki ich szybkiej reakcji zostały powiadomione służby  ratownicze, które nie pozwoliły na rozszerzenie się niebezpieczeństwa.

  01.09.2015 14:20 | więcej »
 • WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM 2014
  Organizator KONKURSU – Centrum Edukacji Szkolnej na podstawie otrzymanych kart odpowiedzi uczniów opracował wyniki, które zostały wzbogacone o informacje i analizy oraz wyłonił najlepszych uczestników testu. Wśród uczestników naszej szkoły wyróżnienie oraz tytuł EKSPERTA ORTOGRAFII otrzymał uczeń klasy 3a SP – Wiktor Sacawa.
  Koordynatorem KONKURSU w szkole była p. BarbaraJAnders.           
                   
  01.09.2015 14:18 | więcej »
 • "Profilaktyka oczami młodzieży" edycja 2014
  W dniu 15.12.2014 w Kinie " Pionier"w Szczecinie odbył się uroczysty finał konkursu Profilaktyka Oczami Młodzieży. W uroczystości wzięli udział laureaci, opiekunowie szkolni oraz rodzice utalentowanych młodych profilaktyków. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się uczennica klasy IIb naszego gimnazjum Sandra Pająk. Jej praca została wyróżniona w kategorii plakat profilaktyczny oraz ozdobiła karty przepięknie wydanego kalendarza na rok 2015, praca Sandry została zamieszczona w miesiącu marcu.
  01.09.2015 14:09 | więcej »
 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
  W dniu 16 grudnia 2014 r. w  Zespole Szkół w Widuchowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoly w Krzywinie i Widuchowej. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach, który będą reprezentować naszą Gminę w konkursie rejonowym w Gryfinie.
  01.09.2015 13:07 | więcej »

 • Jak co roku odbył się finał Wielkiej Orkiestry Owsiaka. 11 stycznia 2015r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty trzeci.
  11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wyjątkowe jest to, iż WOŚP opiera się na wolontariacie i odkrywa w Polakach chęć czynienia dobra. Podczas tegorocznego finału zebraliśmy 13.079,40zł.
  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i organizatorom Finału w Widuchowej!

  14.01.2015 18:36 | więcej »
 • FERIE ZIMOWE
  Ferie Zimowe w województwach Dolnośląskim, Mazowieckim, Opolskim i Zachodniopomorskim rozpoczynają się 19 stycznia  i potrwają do 1 lutego.
  Życząc udanego wypoczynku po ciężkiej i owocnej pracy w I semestrze jednocześnie przypominamy i apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w szczególności na ślizgawkach. Przypominamy też o obowiązku noszenia odblasków podczas poruszania się po zmroku poza terenem zabudowanym. Mamy nadzieję, że cali i zdrowi wrócicie po feriach do szkoły. 
  12.01.2015 22:46 | więcej »
 • Przedstawienie jasełkowe "Nie było miejsca dla Ciebie..."
   W dniu 18 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół w Widuchowej odbyły się JASEŁKA pt.; „Nie było miejsca dla Ciebie…”, które zaprezentowali uczniowie klas 3a i 3b SP. Koordynatorkami przedstawienia były p. BarbaraJAnders wraz z p. Barbarą Gołąb. Nagłośnieniem zajmował się p. Paweł Wróbel. Wśród zaproszonych osób byli uczniowie klas 1-3 SP wraz wychowawczyniami, rodzice, p. dyrektor ZS w Widuchowej Stanisław Domaradzki, p. wicedyrektor Barbara Kwaśniak, ksiądz Wiesław Waldon. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a po wspaniałej uroczystości odbyły się klasowe wigilie.
  22.12.2014 13:01 | więcej »
 • EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA
  Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy podjęła decyzję o ustanowieniu Europejskiego Dnia Prawnika, który będzie obchodzony 10 grudnia wspólnie ze światowym Dniem Prawa Człowieka.Jego celem jest promowanie idei państwa prawnego i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.
  20.12.2014 23:25 | więcej »
 • UWAGA!! GROŹNE FAJERWERKI
  Uwaga na fajerwerki - zbliża się czas, kiedy bardzo dużo ich kupujemy. Niestety, dochodzi tez do wielu wypadków, z powodu ich niewłaściwego używania. Jak pokazuje praktyka tzw. wypadki z fajerwerkami najczęściej zdarzają się na skutek błędów ludzkich.
  Z reguły jest to: 
  - niewłaściwe obchodzenie się z gotowymi fajerwerkami;
  - używanie środków nie przeznaczonych do zabawy (np. niewiadomego pochodzenia lub typu wojskowego);- niedopuszczalne manipulowanie przy środkach pirotechnicznych (przerabianie, łączenie lub samodzielne wytwarzanie fajerwerków).
  18.12.2014 21:41 | więcej »
 • Kiermasz Świąteczny i Jasełka
      W czwartek 11 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz świąteczny wraz z pokazem Jasełek w wykonaniu naszych uczniów.  Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali świąteczne ozdoby, które można było kupić w czasie kiermaszu. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyły się ręcznie wykonane kartki świąteczne, bombki z kolorowych wstążek i przepiękne stroiki ze świerkowych gałązek.
  16.12.2014 20:29 | więcej »
 • Droga ku Wolności
  18 listopada w Zespole Szkół w Widuchowej obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Uczniowie gimnazjum, wraz z nauczycielkami – Ireną Chęś, Aleksandrą Gajewską i Pauliną Bartczak-Zalewską – przygotowali piękną i wzruszającą inscenizację,  którą z zainteresowaniem obejrzeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w czasie godziny wychowawczej. To była wspaniała lekcja historii.
  26.11.2014 22:26 | więcej »
 • Święto Niepodległości w Pacholętach

  Uczniowie Zespołu Szkół wzięli aktywny udział w Gminnych uroczystościach – 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się 8 listopada 2014 r. w Pacholętach.
  Akademię wraz z uczniami, którzy uczęszczają na zajęcia szkolnego koła teatralno-recytatorskiego przygotowała pani Barbara Anders. Dziewczęta z chóru dopełniły akademię, a poczty sztandarowe godnie reprezentowały naszą szkołę. W uroczystościach wziął udział  dyrektor ZS p. Stanisław Domaradzki.

  24.11.2014 21:10 | więcej »
 • Akcja "Śniadanie daje moc"
  W piątek 7 listopada 2014r. klasa 3a wraz z wychowawczynią Barbarą Anders wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "ŚNIADANIE DAJE MOC". Uczniowie przygotowywali zdrowe śniadanie wg własnego pomysłu. Z produktów, które przynieśli wyczarowali wspaniałe, a przede wszystkim zdrowe i pożywne kanapki, a na deser szaszłyki owocowe.
   Na stronie www.sniadaniedajemoc.pl można zapoznać się z celem akcji. Zapraszamy do lektury.
   
  24.11.2014 21:09 | więcej »
 • Konkurs ortograficzny w klasie III SP
  24 października 2014 r., odbył sie w naszej szkole   II OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY, który przeprowadziła Pani Barbara Anders . W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły:
   z klasy 2a - Aleksandra Buksza, Hubert Mateusiak;
  z klasy 2b - Piotr Drzewiecki;
  z klasy 3a  - Anna Kałuża, Bartosz Augustyniak, Oliwia Świdnicka, Tomasz Maruszak, Wiktoria Grzybowska, Wiktor Sacawa, Mateusz Przychoćko, Maciej Foksowicz, Amelia Królak, Hubert Stachera;
  z klasy 3b - Aleksandra Kondej, Dominik Malik, Dawid Król, Kacper Wypchło, Oliwia Kubiszewska, Kacper Nawrocki. 
  24.11.2014 21:09 | więcej »
 • Popularyzacja języka niemieckiego w naszej szkole
  17.11.2014 odbyły się w naszej szkole warsztaty języka niemieckiego, przeprowadzone przez lektora Panią Justynę Wichłacz z Instytutu Goethego z Poznania w ramach projektu "Deutsch-Wagen-Tour". Zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach języka niemieckiego jak i pokazać, że nie muszą być one nudne. 
  23.11.2014 13:51 | więcej »
 • XIII Festiwal Piosenki Angielskiej EYE 2014
  Tegoroczna XIII edycja ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE odbyła się 24 października 2014 r. Kolejny raz gościliśmy młodych wykonawców, którzy stanęli do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych:  13-15 lat oraz 16-19 lat. Poziom artystyczny festiwalu jak co roku był bardzo wysoki, w konkursie zaprezentowali się soliści i oraz zespoły wokalno- instrumentalne. Występy wykonawców oceniało Jury festiwalowe w składzie: Joanna Prykowska, Krzysztof Baranowski i Marek Siwka. Gwiazdą wieczoru był kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Quartert ze Szczecina. Nie zabrakło również widuchowskich akcentów. W kategorii II wystąpiły absolwentki naszego gimnazjum: Zuzanana Szczawik i Zuzanna Woś.
  14.11.2014 18:47 | więcej »
 • ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE
  28 października br. przyjęto w poczet uczniów  ZS w Widuchowej 57 pierwszoklasistów.  W tym roku oprócz siedmiolatków obowiązkiem szkolnym zostało objętych 17 sześcioletnich uczniów, którzy wspólnie ze starszymi o rok kolegami „zdali” swój pierwszy w życiu egzamin.
  09.11.2014 22:42 | więcej »
 • Podsumowanie III Akcjj sprzątania brzegu Odry
  Zakończyła się III Akcja sprzątania brzegu Odry organizowana w naszej szkole od 2 lat. W tym roku dopisała pogoda i uczestnicy akcji- dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Widuchowej i okolicznych miejscowości. Punktualnie o 10.00 wyruszyliśmy posprzątać kolejny odcinek brzegu naszej malowniczej rzeki. 
  20.10.2014 21:05 | więcej »
 • Najmłodsi z wizytą we Włodkowicach
  W dniu 10 października uczniowie klasy Ic oraz grupy ")" ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami i towarzyszącymi im mamami przebywali w Gospodarstwie Aroturystycznym "Raj" we Włodkowicach. Gospodarze, Państwo Halina i Henryk Hancewiczowie bardzo serdecznie przywitali gości i zaprosili do obejrzenia zgromadzonych w gospodarstwie eksponatów godnych prawdziwego muzeum.
  14.10.2014 20:05 | więcej »
 • Mamy nowy Samorząd Uczniowski
  W dniu 23.09 odbyły sie wybory do Samorzadu Ucznowskiego w Zespole Szkół w Widuchowej. W czasie głosowania uczniowie gimnazjum oddali 161 głosów, uczniowie szkoły podstawowej 183 głosów. W gimnazjum oddano 3 głosy nieważe a w SP 8 głosów nieważnych. Nową przewodniczącą SU została Agata Kiedos - uczennica klasy 3a gimnazjum
  12.10.2014 22:37 | więcej »
 • Tydzień Żurawia Gryfino - Marwice
  W dniach 26.09 - 05.10.2014 święto wsi Marwice zbiegło się z obchodami VIII Tygodnia Żurawia w Międzynarodowym Parklu Dolina Dolnej Odry. Organizatorem imprezy jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Sołectwo Marwice. W tym roku w obchodach Tygodnia Zurawia wzięła udział grupa uczniów z klas 1-6 Szkoły podstawowej w Widuchowej.
  12.10.2014 13:44 | więcej »
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015
  Nowy rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół w Widuchowej rozpoczęliśmy uroczystym apelem, który zgromadził w hali sportowej całą społeczność szkolną: uczniów rodziców i nauczycieli. Po długich wakacjach uczniowie spotkali się w nowych klasach, powitaliśmy także pierwszoklasistów i przedszkolaki. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości.
  09.09.2014 23:22 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć