Tydzień Żurawia Gryfino - Marwice

W dniach 26.09 - 05.10.2014 święto wsi Marwice zbiegło się z obchodami VIII Tygodnia Żurawia w Międzynarodowym Parklu Dolina Dolnej Odry. Organizatorem imprezy jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Sołectwo Marwice. W tym roku w obchodach Tygodnia Zurawia wzięła udział grupa uczniów z klas 1-6 Szkoły podstawowej w Widuchowej.

W piątek 26.09.2014r. 40 przedstawicieli naszej szkoły pojechało do Gryfina na pierwszą część tej imprezy. Zadaniem naszym było narysować na kartonie długości 18 metrów rysunek tematyce „Mój przyjaciel Żuraw w środowisku naturalnym”. Sami oceńcie jak się spisaliśmy.

Po wykonaniu zadania czekała na nas słodka niespodzianka w postaci naleśników ręcznie robionych cukierków i prezent w postaci limitowanego kubka z Żurawiem.

Na koniec mogliśmy obserwować okolice z specjalnej mobilnej podnoszonej wieży obserwacyjnej.

Opiekunowie: D. Zwoliński, A. Mikulski< M  Sosińska