ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE

28 października br. przyjęto w poczet uczniów  ZS w Widuchowej 57 pierwszoklasistów.  W tym roku oprócz siedmiolatków obowiązkiem szkolnym zostało objętych 17 sześcioletnich uczniów, którzy wspólnie ze starszymi o rok kolegami „zdali” swój pierwszy w życiu egzamin.

Od początku roku maluchy pilnie przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: p. Bożeny Korczyńskiej-1a, p. Marty Rosińskiej- 1b, p. Marioli Żaczek- 1c, by móc zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności i zasłużyć na miano uczniów naszej szkoły.

Pierwszaki świetnie sobie poradziły ze wszystkimi „zadaniami”, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wykazując się wiedzą dotyczącą symboli narodowych, ochrony środowiska, ruchu drogowego jak również edukacji polonistycznej, matematycznej oraz społecznej.

Po uroczystym Ślubowaniu na Sztandar Szkoły odbyło się Pasowanie, którego dokonała p. wicedyrektor Barbara Kwaśniak. Całość „przypieczętowały” odciskiem palca na tarczy szkolnej przy swoim imieniu i nazwisku. Na zakonczenie rodzice przygotowali świeżo pasowanym pierwszoklasistom słodki poczęstunek.

Wych. kl.1c Mariola Żaczek

GALERIA FOTOGRAFII