• Świetlica szkolna  czynna jest w godzinach od 7.00 do 15.00

Zajęcia świetlicowe  przeznaczone są dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:

- czas pracy rodziców- na wniosek rodziców,

- organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniom opieki w szkole, np. zajęcia dodatkowe.

Rodzice mogą zapisywać uczniów do świetlicy od 1 września. Karta zapisu dziecka znajduje się w zakładce „Świetlica szkolna” - Do pobrania. Kartę można pobrać również osobiście w świetlicy.

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły - w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań opiekuńczo-wychowawczych przyjętych w planie pracy i Programie Wychowawczo-Profilaktycznym Szkoły. Świetlica spełnia ważną funkcję w systemie wychowania i opieki nad uczniem. Wychowawcy na początku roku szkolnego poznają podopiecznych, prowadzą obserwacje poprzez rozmowy z nimi i rodzicami. Nauczyciele starają się rozbudzać i kształtować u wychowanków uzdolnienia, zainteresowania, właściwe postawy. Dlatego zakres zajęć jest szeroki i obejmuje różnorodne formy:

• zajęcia plastyczno - techniczne,
        • zajęcia czytelniczo - teatralne,
        • zajęcia przyrodnicze,
        • zajęcia integracyjne,
        • zajęcia sportowo - ruchowe,
        • gry i zabawy świetlicowe,
        • zajęcia opiekuńczo - wychowawcze,
        • odrabianie lekcji,
        • zajęcia wynikające z planu pracy świetlicy.

Celem nadrzędnym świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.