Podsumowanie III Akcjj sprzątania brzegu Odry

Zakończyła się III Akcja sprzątania brzegu Odry organizowana w naszej szkole od 2 lat. W tym roku dopisała pogoda i uczestnicy akcji- dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Widuchowej i okolicznych miejscowości. Punktualnie o 10.00 wyruszyliśmy posprzątać kolejny odcinek brzegu naszej malowniczej rzeki.

Nauczyciele i uczniowie wraz z Dyrektorem naszej szkoły zaopatrzeni w worki i rękawiczki z ochotą przystąpili do oczyszczania wyznaczonego terenu. Najwięcej odpadów było jak zwykle z plastiku i szkła, ale były też meble, opony, sprzęt AGD i RTV. Nasze worki zapełniały się błyskawicznie, a wspólna praca szła sprawnie i szybko.

Pamiętajmy, jeśli wyrzucimy butelkę w nieodpowiednim miejscu, to zapewne będą ją oglądać po latach nasze dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. W zależności od rodzaju plastiku rozkłada się on nawet do 1000 lat !!!

Na koniec jak zawsze muszę podziękować za udział i pomoc w organizacji. Panu Pawłowi Wróblowi za objęcie akcji opieką, Wójtowi Gminy Widuchowa Michałowi Lidwinowi za ufundowanie worków i rękawiczek, Dyrektorowi ZS w Widuchowej Stanisławowi Domaradzkiemu za pomoc w załatwieniu formalności z UG Widuchowa, mojemu wychowawcy Danielowi Zwolińskiemu, grupie Szperaczy Widuchowa z Dominikiem Smulskim na czele, nauczycielom pani Marcie Rosińskiej, Katarzynie Smulskiej, Jolancie Berowskiej, Sylwii Pałasz-Wróbel, pani Agnieszce Madej,  oraz panu Robertowi Korczyńskiemu za gratisowe worki na odpady. Gorące podziękowania kieruję też, do moich koleżanek i kolegów z gimnazjum i podstawówki za przybycie na akcję. DZIĘKUJĘ !!!

Marta Narożańska

NASZA GALERIA FOTOGRAFII