Kalendarz

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

  Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

  W poniedziałek 15 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas 0-3 .

  W kategorii „zerówek” nagrody otrzymali:

  1. Antoni Łuszcz 0a

  2. Julia Kocyk 0a

  3. Oliwia Uszyńska 0b

  Wyróżnienia: Julia Kucharczyk 0a,Marysia Nadolny 0b,Julia Kurantowicz 0b

  Z klas pierwszych nagrody otrzymali:

  1. Natalia Gołębiowska 1b

  2. Pola Karapulka 1b

  3. Bolek Korba 1a

  Wyróżnienia: Wojciech Winnik 1b,Oliwia Sulowska 1a,Bartek Portuś 1a

  Z klas drugich nagrodzeni zostali:

  1. Magdalena Mruk 2b

  2. Roksana Korczyńska 2a

  3. Nikola Gajdis 2b

  Wyróżnienia: Ola Jóźwiak 2b,Karolina Kabzińska 2a,Nathaniel Żaczek 2a

  Z klasy trzeciej wyróżnieni zostali: Adam Jaworski i Alan Radoś

  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek 😊

                                                                                                                         Gratulujemy!

                                                                                          Marta Rosińska i Katarzyna Wierzchowska

  Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 1 Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 2 Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 3Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 4Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 5Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 6Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 7                        GALERIA

 • Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu

  Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu

  Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w tygodniu kodowania tworzyli kody do swojej ulubionej gry, korzystając ze strony Code.Org. Część z nich zdobyła nawet certyfikaty umiejętności kodowania. Wykorzystując swoje zdolności uczniowie pracowali w programie Scratch, w którym tworzyli gry i animacje komputerowe.
  W klasie 1 SP uczniowie zapoznali się z grą edukacyjną Scottie Go - interaktywnym kursem programowania i  sami tworzyli procedury pozwalające Scotiemu rozwiązywać postawione przed nim problemy.
                                                To jeszcze nie koniec - już w grudniu aktywnie włączamy sie w godzinę kodowania.

  Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 1 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 2Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 3Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 4 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 5 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 6 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 7 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 8 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 9 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 10 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 11 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 12 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 13 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 14 Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.eu - Obrazek 15

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 10.10.2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej na który przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi  oraz rodzice i zaproszeni goście.
  Uroczystość przygotowały dzieci z  klasy I-III  pod kierunkiem pań wychowawczyń. Uczniowie  piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi.

   

                              GALERIA

 • Narodowe czytanie w naszej szkole

  Narodowe czytanie w naszej szkole

    09 października nasza szkoła ponownie brała udział w akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której Prezydent naszego kraju - Andrzej Duda - zachęca  Polaków do  przeczytania nie tylko jednej książki, ale całej Antologii Niepodległości, na którą składają się aż 44 patriotyczne teksty literackie. List Prezydenta odczytał uczniom jeden z honorowych gości - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty - pan Jerzy Sołtysiak. Pięknie wybrzmiały słowa: "W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. (...) Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych „szklanych domach”...".   
   
  Potem przenieśliśmy się w ubiegłe stulecie, z przyjemnością słuchając fragmentu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytanego przez naszych szanownych lektorów: Wójt Gminy Widuchowa - panią Annę Kusy-Kłos, Sekretarza Gminy Widuchowa - pana Andrzeja Stachurę oraz nauczycieli - panią Sylwię Sikorę-Kurcz i pana Mariusza Baszaka. W rolę głównego bohatera - Cezarego Baryki - wcielił się uczeń klasy szóstej - Hubert Mateusiak.

  Uczniowie zgromadzeni przed pokojem nauczycielskim (klasy piąte, szóste, siódme, ósme i gimnazjum) słuchali uważnie i w skupieniu. Do końca zachowali powagę i koncentrację. Z pewnością będą pamiętać, że warto czytać, bo mogli posłuchać jak czytają uznane autorytety.

                                                                                          B. Sołtysiak, A. Kuchcik, M. Przygoda

  Narodowe czytanie w naszej szkole - Obrazek 1 Narodowe czytanie w naszej szkole - Obrazek 2 Narodowe czytanie w naszej szkole - Obrazek 3 Narodowe czytanie w naszej szkole - Obrazek 4

 • Rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej"

  Rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej"

  Szkolny Klub Rowerowy w Widuchowej zorganizował rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej", który wpisuje się w gminne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w towarzystwie opiekunów odwiedzili miejsca związane z forsowaniem Odry. Pierwszy postój odbył się w Gozdowicach, gdzie rowerzyści zwiedzili Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych. Kolejnym miejscem był historyczny punkt obserwacyjny z okresu forsowania Odry. Zaaranżowano tam zbudowany z drewnianych bali „bunkier”. Następnie grupa udała się na cmentarz wojenny 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach. Nekropolia wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach rajdu. Uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem oddając hołd bohaterom. Nie obyło się też bez sesji na pobliskim czołgu. Kolejnym punktem było sanktuarium Matki Boskiej Nadorzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Potem grupa udała się na najdłuższy most kolejowy nad Odrą, a stamtąd już nowo wybudowaną ścieżką rowerową do Morynia na nocleg. Obowiązkowe lody w najlepszej na Pomorzu lodziarni Lucynka były nagrodą za trud przejechania prawie piędziesięciokilometrowej trasy. Spacer po miejscowości i zwiedzanie jego ciekawych zakątków zakończyło dzień pełen atrakcji.

  Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

 • GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

  GMINNY KONKURS HISTORYCZNY
 • Projekt - "Zabawa w ekonomię, czyli moje pierwsze oszczędzanie"

  Projekt - "Zabawa w ekonomię, czyli moje pierwsze oszczędzanie"

  W naszej szkole przez trzy miesiące realizowaliśmy projekt we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W ramach tego projektu odbywały się warsztaty projektowe prowadzone przez panią Agnieszkę Kacała i panią Jolantę Wac. Podczas nich poznawaliśmy zagadnienia związane
  z różnym formami oszczędzania, historią pieniądza, rodzajem pieniędzy. Dowiedzieliśmy się czym są banki. Uczyliśmy się również, co można zrobić z zaoszczędzonymi pieniążkami. Zdobytą wiedzę przekazaliśmy robiąc prezentacje mutlimedialne. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Za wykonane prace dostaliśmy oceny, z których byliśmy zadowoleni. Jednak najfajniejszą częścią projektu okazała się wycieczka do Warszawy, do Centrum Pieniądza Skrzypka. Tam to dopiero można było zobaczyć całą górę pieniędzy. Na wielu piętrach obejrzeliśmy nie tylko historie pieniądza, monety oraz banknoty z dawnych czasów, ale też wydrukowaliśmy sobie pamiątkę. Najfajniej było w skarbcu. Widzieliśmy sztabki złota oraz 1 milion złotych w banknotach 10 złotowych. Wrażenie na nas zrobiła też symulacja giełdy papierów wartościowych, o której uczyliśmy się też na zajęciach. Wychodząc, na pożegnanie, dostaliśmy pamiątkowe karty upoważniające nas do bezpłatnego wejścia np. odwiedzając Warszawę z rodzicami.

  Czas pobytu w Warszawie wykorzystaliśmy również do jej zwiedzenia. Byliśmy na placu zamkowym, pod pałacem prezydenta oraz na stadionie narodowym.

  Cały projekt zakończył apel podsumowujący, podczas, którego mogliśmy zapoznać naszych kolegów i koleżanki, które nie brały udział w projekcie, z  Centrum Pieniądza Skrzypka. Otrzymaliśmy też „świnki skarbonki”, które to mają pomóc nam w oszczędzaniu na wakacje.

  Projekt nam się podobał i wzięlibyśmy udział w nim jeszcze raz.

                                                                                                                                                     

                           GALERIA                                                                                            Uczestnicy projektu

 • Nowy rozkład zajęć od roku szkolnego 2018-2019

  Nowy rozkład zajęć od roku szkolnego 2018-2019

   

   

   

  Rozkład godzinowy zajęć wraz z przerwami w SP Widuchowa

  1. 8.15-9.00

  2. 9.05-9.50

  3. 9.55-10.40

  4. 10.50-11.35

   przerwa obiadowa 25 minut

  5.12.00-12.45

  6. 13.00 -13-45

  7. 13.50-14.35

 • Zestaw Podręczników na rok szkolny 2018-2019

  Zestaw Podręczników na rok szkolny 2018-2019
 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW, UCZNIÓW, MIESZKACÓW GMINY WIDUCHOWA

  NA

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SALI GIMNASTYCZNEJ W SP WIDUCHOWA

   - Obrazek 1

 • Sukces naszych uczniów w I Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Krzywinie!

  Sukces naszych uczniów w I Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Krzywinie!

  18.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili kolegów w SP w Krzywinie oraz  wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Test konkursowy składał się z pytań zamkniętych. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców. 

  Oto wyniki naszych uczniów:

  W kategorii klas IV-V

  I miejsce zajął Tomasz Minda

  II miejsce zajął Piotr Drzewiecki

  W kategorii klas VI-VII  miejsce II przypadło Jakubowi Sacawie.

  Naszą szkołę godnie reprezentowali także: Paulina Korba (wyróżnienie), Marysia Wywrocka oraz Kacper Wypchło.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  18.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili kolegów w SP w Krzywinie oraz  wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Test konkursowy składał się z pytań zamkniętych.Po dogrywce wyłoniono zwycięzców.  Oto wyniki naszych uczniów:

  W kategorii klas IV-V

  I miejsce zajął Tomasz Minda

  II miejsce zajął Piotr Drzewiecki

  W kategorii klas VI-VII  miejsce II przypadło Jakubowi Sacawie.

  Naszą szkołę godnie reprezentowali także: Paulina Korba (wyróżnienie), Marysia Wywrocka oraz Kacper Wypchło.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • - Obrazek 1

  Dyrektor Szkoły, Wychowawcy

  Zapraszają Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci
  do oddziału przedszkolnego

  na rok szkolny 2018/2019

  na spotkanie do stołówki szkolnej w dniu 19.06.2018 r. na godzinę 16.00.

 • PoczytajMY

  PoczytajMY

   

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7a (Madej Tomasz, Knap Amelia, Kunda Oliwia, Fronc Amelia, Raj Marcelina) wprowadzali w świat literatury uczniów klas młodszych.

  W zerówce czytali książkę W.Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”:

  „Pierwszy  - czarny kudłaty,

  drugi – cały piegowaty,

  trzeci – brązowy jak czekolada,

  czwarty – podobny do niedźwiadka,

  a ta piąta to jest suczka...”

   

  W klasach trzecich „Imbryk” H.CH.Andersena, który wskazuje na to, że każdy z nas ma w życiu do odegrania jakąś rolę.

   

  W klasach pierwszych „Piątka z zakątka” K.Drzewieckiej. To niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziecka. Ukazuje problemy szkolne, domowe i podwórkowe. W dowcipny sposób opowiada o doświadczeniach dziesięciolatka.

   

  Czytanie młodszym od siebie  było dla siódmoklasistów bardzo ciekawym doświadczeniem, bo przyjęli przecież rolę nauczyciela, która nie jest łatwa. Słuchacze jednak nie sprawili im zawodu. Zachowywali się grzecznie i kulturalnie.

   

  Mamy nadzieję, że wspólne czytanie literatury pięknej rozbudzi u uczniów zamiłowania czytelnicze, zachęci do odwiedzania biblioteki i księgarni.

                                                                                                             B.Sołtysiak

  PoczytajMY - Obrazek 1  PoczytajMY - Obrazek 2  PoczytajMY - Obrazek 3

 • Gminny Konkursu Matematyczny SUPERLICZEK

  Gminny Konkursu Matematyczny SUPERLICZEK

  13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny ,,SUPERLICZEK”. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkoły podstawowej z Widuchowej    i  Krzywina. Każdą klasę reprezentowało po dwoje uczniów.

          Celem konkursu było:  promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, popularyzowanie wiedzy matematycznej, podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności, ujawnianie młodych talentów matematycznych, zachęcanie uczniów do systematycznej pracy, integracja uczniów                       i nauczycieli naszej gminy oraz promocja  szkoły i uczniów biorących udział w konkursie.

          Wszystkim uczniom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów w nauce.

  Wyniki Konkursu:

   

  Klasy pierwsze:

  I miejsce – Dominik Bachur SP Widuchowa

  II miejsce –  Antoni Luby SP Krzywin

  III miejsce – Alicja Stachera SP Widuchowa

  IV miejsce – Nathaniel Żaczek  SP Widuchowa

  V miejsce – Filip Lenarcik  SP Widuchowa

  VI miejsce – Lena Smolak SP Krzywin

   

  Klasy drugie:

  I miejsce – Zuzanna Gęsiak  SP Krzywin

  II miejsce – Amelia Szefler SP Krzywin

  III miejsce – Alan Radoś – SP Widuchowa

  IV miejsce – Michał Kurzydlak – SP Widuchowa

   

  Klasy trzecie:

  I miejsce – Lena Wilk SP Widuchowa

  II miejsce – Franciszek Toporek SP Krzywin

  III miejsce – Amelia Buczek SP Widuchowa

  IV miejsce –Amelia Osińska  SP Widuchowa

   V miejsce – Tomasz Mikołajczyk SP Krzywin

  IV miejsce – Emilia Woś  SP Widuchowa

   

 • U Słowian i Wikingów

  U Słowian i Wikingów

  24 maja pierwszo- i drugoklasiści z SP w Widuchowej zwiedzali Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie - zrekonstruowaną średniowieczną osadę, gdzie można zobaczyć 12 rekonstrukcji chat o konstrukcji zrębowej, palisadowej, plecionkowej i międzysłupkowej, bramę z fragmentem palisady, drewniane drogi i trzy wiaty warsztatowe. W towarzystwie ubranych w średniowieczne stroje pracowników skansenu maluchy zwiedziły zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze, zobaczyły jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali, pracowali. We wnętrzach chat zgodnie z zasadą poznawania ,, żywej historii’ nie tylko podziwiały repliki oraz stylizacje mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku mogły wszystkiego dotykać, wypróbować działanie różnych narzędzi, usiąść na historycznych krzesłach, położyć się na łóżku. Wzięły udział w warsztatach z garncarstwa, tkactwa, strzelały z łuku, pisały gęsim piórem, jadły pieczone nad ogniskiem podpłomyki. Na koniec zaopatrzyły się w łuki, miecze, tarcze, ozdobne wisiory i bransolety w pobliskim sklepie.

  U Słowian i Wikingów - Obrazek 1  U Słowian i Wikingów - Obrazek 2  U Słowian i Wikingów - Obrazek 3  U Słowian i Wikingów - Obrazek 4  U Słowian i Wikingów - Obrazek 5

   

   

 •       Szkolny konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

           Szkolny konkurs ekologiczny dla gimnazjalistów odbywa się w związku z obchodami Dnia Ziemi. Ma on głównie na celu rozwijanie zainteresowań problemami ekologicznymi, podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Dzień Ziemi 2018 poświęcony był dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych i przebiegał pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczanie plastikiem”.

  W konkursie, który odbył się 26 kwietnia 2018 roku,  wzięły  udział pięcioosobowe drużyny z wszystkich klas gimnazjalnych, a rywalizacja przebiegała  w dwóch płaszczyznach - indywidualnej i zespołowej.

  A oto wyniki konkursu w rywalizacji drużynowej:

  I miejsce – klasa 3A

  II miejsce – klasa 3C

  III miejsce – klasa 2B

  III miejsce – klasa 3B

   

  Wyniki rywalizacji indywidualnej:

  I miejsce uzyskała Aleksandra Konieczna z klasy 3A, zdobywając jednocześnie tytuł „Ekolog szkoły 2018”

  II miejsceTomasz Zygadło z klasy 3C

  III miejsce – Paulina Krajewska z klasy 2B

                                                                                                           Organizator: Alicja Stawowska

   

 • Dzień Patrona Gimnazjum

  Dzień Patrona Gimnazjum

     22 maja 2018 roku w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego, odbył się uroczysty apel podsumowujący Dzień Patrona. W tym roku obchodzimy X edycję Święta. Puchar Przechodni Dyrektora otrzymała po raz drugi z rzędu  klasa II a.

   Uczniowie  gimnazjum brali udział w konkursach, których wyniki  przedstawiamy poniżej:

  W konkursie wiedzy o Patronie:

       I miejsce zdobyła klasa III c – reprezentowali ją uczniowie:

        Paulina Augustyniak  i Tymon  Cisowski

       II miejsce przypadło klasie  III b- reprezentowali ją uczniowie:

       Konrad Woźniak i Patryk Drzewiecki

       III miejsce zajęła klasa II b w składzie:

       Joanna Ostrowska i Paulina Krajewska

  W konkursie na gazetkę klasową :

       I miejsce zdobyła klasa II a,

       II miejsce przypadło klasie III b,

       III miejsce zajęła klasa III c.

  W Turnieju Piłki Nożnej zwyciężyli:

   w rywalizacji dziewcząt -  klasa II a, przed klasą III a

   w rywalizacji chłopców -  klasa II b przed klasą II a i klasą III a.

  Wszystkim laureatom konkursów i zawodów serdecznie gratulujemy, a wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się w tegoroczne obchody  Dnia Patrona dziękujemy. Specjalne podziękowanie należą się Radzie Rodziców , która była sponsorem licznych nagród.
  Organizatorzy  tej edycji byli :  I.Waydyk, A.Wyrwińska,  R.Wilk , A.Łągiewczyk.

   

                                                            Dzień Patrona Gimnazjum - Obrazek 1

 • ŚWIĘTO SPORTU Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  ŚWIĘTO SPORTU Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 • ,,LEŚNA POLANA’’

            17 maja Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych ,,MOST’’ oraz Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie zorganizowało czwartą edycję imprezy turystyczno- integracyjnej ,,LEŚNA POLANA’’ , na którą zaproszono 12 uczniów z naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu imprezy odbył się ,,Marsz na orientację’’, w którym doskonale spisały się nasze dwie  sześcioosobowe drużyny. Potem było wiele atrakcji: ekomagik, masażyki, leśne fryzury, spektakl teatralny a także słodki poczęstunek: lody, owoce, drożdżówki oraz grochówka. Na koniec odbyło się rozdanie nagród: dyplomów i statuetek dla szkół oraz medali dla wszystkich uczestników spotkania. Wszyscy doskonale się bawili, aż żal było wyjeżdżać.  Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i fantastyczną, pełną niezapomnianych wrażeń zabawę.

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć