Kalendarz

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Popularyzacja języka niemieckiego w naszej szkole

17.11.2014 odbyły się w naszej szkole warsztaty języka niemieckiego, przeprowadzone przez lektora Panią Justynę Wichłacz z Instytutu Goethego z Poznania w ramach projektu "Deutsch-Wagen-Tour". Zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach języka niemieckiego jak i pokazać, że nie muszą być one nudne. 

W warsztatach wzięło udział 50 uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, podzieleni na dwie grupy uczyli się języka dostosowanego do swojego poziomu zaawansowania. Po przywitaniu przez Pana Dyrektora i dyskusji na temat ogromnej roli języka niemieckiego w naszym regionie przeszliśmy do zajęć.  Uczniowie poradzili sobie z zadaniami znakomicie, a na najlepszych czekały nagrody. Inicjatorem tego projektu był Panie Dorota Kuc- Sauter i Magdalena Kostecka.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Wichłacz, że zdecydowała się do nas przyjechać.

 

 


A co to dokładnie Deutsch- Wagen Tour?

"Deutsch-Wagen-Tour" to po prostu kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia. 

W 2009 roku w trasę po całej Polsce wyruszyło pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki "Deutsch-Wagenom" animatorzy projektu docierają do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzają z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku wyjątkowe warsztaty. Zadaniem projektu jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli.


GALERIA FOTOGRAFII

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Widuchowej
    ul.Barnima III 1
    74-120 Widuchowa
  • Stacjonarny: 91 4167115

    Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć