,,Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.’’
Serdeczne życzenia dla Babć i Dziadków z okazji ich święta składają dzieci z grupy 0a. Żyjcie nam w zdrowiu i szczęściu.
,,Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.’’
Serdeczne życzenia dla Babć i Dziadków z okazji ich święta składają dzieci z grupy 0a. Żyjcie nam w zdrowiu i szczęściu.
Informujemy, że nowy plan lekcji jest dostępny na e-dzienniku. Będzie on obowiązywał od poniedziałku 20 stycznia.
❄️☃️🌲🍕
Klasa 5a pozdrawia serdecznie ze spotkania świątecznego przy... pizzy i życzy wszystkim dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!
"Gimnastyka dobra sprawa" - pod takim hasłem pierwszoklasiści bawili się wspólnie na trampolinach🙂🤸.
Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 grudnia do 6 stycznia. 2 i 3 stycznia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Uczniowie wracają do szkoły we wtorek 7 stycznia.
Zapraszamy na zebranie z rodzicami , które odbędzie się 19 grudnia (czwartek) o godzinie 16.00
Warzywne cudaki w wykonaniu uczniów z klasy 1b😀🥕🧅🥦.
Codeyowa kostka do gry. Młodzi programiści wykorzystali naszego robota do wspólnej zabawy😄📟.
W dniu 15 listopada 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która ma już 14 edycję. W klasach od 3 do 8 uczniowie wykonywali zadania i łamigłówki, których podstawą była znajomość tabliczki mnożenia. Zmagania zakończyły się nadaniem uczniom, którzy w wyznaczonym czasie wykonali bezbłędnie jak najwięcej przykładów, tytułów Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Przykładowo uczniowie jednej klasy 6 dostali w czasie 3 minut po 2 prostsze zestawy przykładów - mieli je wykonać bezbłędnie. W klasach 7 i 8 otrzymali jeden zestaw prostszy i jeden z tabelką, gdzie warunkiem było a<b. Oczywiście na otrzymanie tytułu Ekspertów Tabliczki Mnożenia mieli przykłady wykonać bezbłędnie. W trakcie sprawdzania wykonanych przykładów przez wybrane komisje, wszyscy zabrali się za zagadki. W klasie 8 emocje wzrosły do maksimum. Po namowie nauczyciela dwie uczennice same wymyśliły zagadkę typu 5 (na zdjęciach rozwiązana zagadka zapisana na tablicy oraz przepisana przez nauczyciela w postaci gotowej do rozwiązania). Również w trakcie przerw młodsi uczniowie przepytywali starszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do tego wydarzenia.
Zapraszamy do cyklu: Życzliwość piórem naszych uczniów. Jak widać życzliwość w naszej szkole będzie trwać i po 21 listopada . "Życzliwość" Życzliwość jest wszędzie w domu, w szkole i w całym mieście, bo to, co zrobisz wróci w pędzie, więc rób dobre rzeczy i dobrze będzie. Brajan kl.4 Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi. Oliwier kl.7 Życzliwość to cecha ważna, potrzebna i poważna. Przyjaciół każdy potrzebuje, więc zwracaj uwagę na to, jak innych traktujesz. Pomoc dawajcie sobie wzajemnie, a dobro przyjdzie do Was, jako kolejne. Dlatego miły bądź dla każdego, A dobrą reputację zyskasz kolego. Karolina kl.8 "Życzliwość" Życzliwym warto być, bo później lepiej żyć. Życzliwość to dobra cecha, która jest w nas od urodzenia. Pamiętaj, że dobro powraca, kiedy zło się odwraca. Jesteśmy życzliwi i na dodatek mili. Życzliwość ma w sobie piękno, które wszyscy znają, bo w sobie mają. Kiedy życzliwych ludzi wokół siebie masz, to i Ty w sobie dobro masz. Życzliwość daje dużo radości i pięknej wierności. Lena kl.4
Konkurs plastyczny "Rzeka Odra nasze wspólne dobro" w ramach projektu "Widuchowskie Nadodrzanskie Porządki" we współpracy ze Stowarzyszeniem Najważniejszych Jest Człowiek, rozstrzygnięty.
Laureatami konkursu zostali: Liliana Żaczek I miejsce, Nathaniel Żaczek II miejsce i Nadja Szmiłyk III miejsce. Poza tym wyłoniono 10 wyróżnień: Antoni Łuszcz, Dominik Smętek, Hubert Baranowski, Helena Łuszcz, Hubert Kaberow, Julia Woźniakowska, Małgorzata Korba, Mikołaj Rębacz, Paulina Faleńczuk, Zuzanna Betkier. Łącznie w konkursie wzięło udział 72 uczniów. Uczniowie otrzymali wyjatkiwe nagrody i dyplomy. Dodatkowym wyróżnieniem, niewątpliwie było umieszczenie nagrodzonych prac uczniów na tablicy edukacyjno-informacyjnej o tematyce proekologicznej, która stanęła przy nabrzeżu w Widuchowej. Zapraszamy do spacerów, przystanięcia przy tablicy i podziwiania prac naszych uczniów, które zawierają piękny i wartościowy przekaz.
Dzisiaj nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w kolejnym etapie rozgrywek - regionalnych igrzyskach dzieci w tenisie stołowym (ćwierćfinał wojewódzki), który odbył się w Lipianach. Po zaciekłej walce, dziewczęta: Emilia Łowicka i Iza Hładziejewska zajęły 3 miejsce, natomiast chłopcy: Olaf Mikołajczak, Jakub Stawicki i Igor Florczak, 4 miejsce. Gratulujemy sukcesu!.
"Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować jest życzliwośćdla drugiego człowieka".
Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego
4.11.2024 r. czterdzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.
Zajęcia współfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie miały na celu przybliżenie uczniom treści edukacyjnych z przyrody i biologii metodą empiryczną. Uczestnicy osobiście doświadczali natury świata podczas warsztatów na łonie przyrody oraz w pracowni, ze szczególnym uwzględnieniem niemal wszystkich zmysłów: patrzyli, słuchali, dotykali i wąchali. Był to warunek zdobycia Certyfikatu Laboratorium Przyrody oraz uzyskania specjalności "Testera zmysłów".
Po części edukacyjnej był czas na zabawy integracyjne na pięknej bałtyckiej plaży. Dopełnieniem dnia spędzonego w malowniczych obszarach i urokliwych okolicznościach przyrody była wciąż piękna pogoda.
W ciągu trzech dni spędzonych w Gdańsku oraz jednego w Malborku mieliśmy okazję zanurzyć się w niezwykłą atmosferę tych miast i odkryć ich historię.
Nasi uczniowie z klas ósmych i siódmych rozpoczęli zwiedzanie 28 października i jako pierwsze odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, którego misja edukacyjna polega na opowiadaniu o przeszłości, żeby tworzyć lepszą przyszłość. We wtorek odbyliśmy „podróż” w mroczne czasy, a mianowicie cofnęliśmy się do lat 1939-1945. Wystawa w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zrobiła na nas ogromne wrażenie – dzięki niej mogliśmy lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Europie w XX wieku. Potem miał miejsce spacer historyczno-krajobrazowy po terenie Półwyspu Westerplatte, gdzie dawniej była Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy interaktywną wystawę w Hevelianum. To miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. Nasi uczniowie uczestniczyli też w warsztatach „Powietrze kontra próżnia”. Następnie przenieśliśmy się w urokliwe uliczki Gdańska i razem z przewodnikiem odkrywaliśmy atrakcje tego miasta oraz jego najważniejsze zabytki.
Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Malborka. Podczas zwiedzania zamku przewodnik opowiedział nam historię zakonu krzyżackiego oraz zdradził tajemnice codziennego życia braci zakonnych. Zwiedziliśmy pałac Wielkiego Mistrza, Zamek Niski z unikatowym centralnym ogrzewaniem oraz zapoznaliśmy się ze zbiorami broni, sztandarów, a nawet dzieł wykonanych z bursztynu.
Wizyta w Gdańsku i Malborku była dla nas ciekawą lekcją historii, kultury i sztuki. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jak w poprzednich latach tak i w tym roku w ramach akcji “Szkoła Pamięta”, wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili miejsce pamięci na cmentarzu w Widuchowej. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Podczas prac porządkowych uczniowie wspominali swoich dziadków i bliskich, którzy dzielili los sybiraków i których upamiętnia to miejsce. To dla nich nasi wolontariusze postawili kwiaty i zapalili światełko pamięci. W holu szkoły została ustawiona okolicznościowa wystawa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 30 października udały się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do kina. Wyjazd miał na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki animowanej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. Sześciolatki obejrzały bajkę ,,Gru i Minionki: Pod przykrywką’'. Dzieci poczuły klimat dużego kina. Nie zabrakło oczywiście popcornu i dobrego humoru. Był to dzień pełen emocji.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Powered by aSc EduPage