100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Przegląd Pieśni o Ojczyźnie

,,TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA...’’

Świętując stulecie Odzyskania Niepodległości pragniemy zaprosić do udziału
  w Przeglądzie Pieśni o Ojczyźnie.

Celem przeglądu jest:

1. Wspieranie postaw patriotycznych młodszego i starszego pokolenia.
  2. Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z przypadającą na rok 2018             100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  3. Propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację artystyczną dzieci i młodzieży.
  4.  Popularyzowanie piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych oraz wartości patriotycznych.
  1. Integracja międzypokoleniowa mieszkańców – zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań.
  2. Rozbudzanie i rozwijanie aktywności muzycznej dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy.

Termin i miejsce imprezy:

23 marca 2018 r. godz. 16.00, Szkoła Podstawowa w Widuchowej, ul. Barnima III 1

Warunki uczestnictwa:

W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły i wokaliści w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież, dorośli i seniorzy.

Zasady uczestnictwa:

1. Podczas przeglądu wykonawcy prezentują utwory śpiewane o Ojczyźnie lub o tematyce patriotycznej.
  2. Zespoły mogą zaprezentować od jednego do trzech utworów, pozostali wykonawcy wykonują po jednym utworze.
  3. Uczestnicy mogą wykonywać piosenki akompaniując samemu, korzystając z pomocy akompaniatora lub nagrania podkładu muzycznego.
  4. Organizatorzy zapewniają sprzęt nagłaśniający.
  5. Kartę zgłoszenia należy wypełnić i przesłać do 19 marca 2018 r. na adres
    jola.berowska@gmail.com lub jberowska@spwiduchowa.pl

KARTA_ZGLOSZENIA_Przeglad_Piesni_o_Ojczyznie.docx

Zapraszamy do udziału w naszym muzycznym spotkaniu. Będzie to wyjątkowa okazja do świętowania i wspólnego dzielenia miłych chwil.  Wszystkim wykonawcom zapewniamy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Widuchowej