• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kom
      • Witamy na naszej stronie.
      • Na stronie znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
      • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
      • Wybierz sekcję aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
          • Pierwsza pomoc

            OSP z Widuchowej w ramach przedmiotu EDB przeszkoliła i udostępniła sprzęt szkoleniowy do udzielania pierwszej pomocy uczniom klasy ósmej. Dziękujemy za wspaniałą lekcję🚒❤️.

          • WSZAWICA - gdy coś Ci chodzi po głowie...

            Wszy to obecnie ogromny problem, z którym nie zawsze potrafimy sobie skutecznie poradzić. Wbrew ogólnym opiniom wszawica to nie choroba brudu i ubóstwa, choć w środowiskach zaniedbanych jest znacznie częściej spotykana. Ze względu na łatwość zakażenia w populacji dziecięcej dotyczyć może każdego dziecka. Dlatego tak istotną sprawą jest świadomość rodziców oraz samych dzieci jak należy wystrzegać się zarażenia wszawicą i jak postępować, gdy już ją stwierdzimy.

          • Uroczysta prezentacja książki „Odra była jak umarła…”

            6 lutego 2024 r. odbyła się w Szkole w Widuchowej uroczysta prezentacja książki „Odra była jak umarła…” autorstwa Andrzeja Krywalewicza, którego w pracach wspierali Michał Dworczyk i Katarzyna Kupczyk. W kameralnej atmosferze zebrało się wielu sympatyków zgromadzonych przez autora wspomnień. Miłym akcentem była także obecność osób, które podzieliły się z Panem Andrzejem swoimi często traumatycznymi wspomnieniami. Ci mieszkańcy naszej gminy zostali powitani przez władze i dyrekcję szkoły z wielkim szacunkiem, a wójt wraz ze swoim zastępcą wręczył im kwiaty. Prowadzącym spotkanie był Pan Ryszard Matecki. Pan Krywalewicz wyjaśniał, dlaczego właśnie te wspomnienia znalazły się w tej pozycji i jak trudny był wybór, ponieważ w swoich zbiorach posiada jeszcze wiele ciekawych wspomnień i wywiadów. Pan Michał Dworczyk zauważył, że to wydanie rożni się od poprzednich , ponieważ został w nim umiesz

          • Modernizacja pracowni komputerowej

            Po feriach zimowych uczniowie mogą korzystać ze zmodernizowanej drugiej pracowni komputerowej w szkole. W pracowni zostały zainstalowane 24 laptopy, które zastąpiły stare komputery stacjonarne. Stanowiska komputerowe uzupełniły nowe regulowane krzesełka. Komputery podłączone są do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w skrócie OSE, jest to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego (100 Mb/s) i bezpiecznego internetu.

        • "Odra była jak umarła..."
          • "Odra była jak umarła..."

            Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Andrzeja Krywalewicza pt. "Odra była jak umarła...". Autor spisał opowieści pierwszych powojennych mieszkańców regionu, dokumentując ich losy. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu wszystkie osoby, które są zainteresowane historią ziem odzyskanych. W książce opisane są losy sześciu mieszkańców naszej gminy.

          • „OLIMPUSEK”

            10 i 11 stycznia b.r. 33 uczniów s klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy zintegrowanej i j. angielskiego „OLIMPUSEK”. Test składał się z 21 pytań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej o różnej skali trudności.

            Gratulujemy zaangażowania maluchom i życzymy wysokich wyników.

          • -------------BEZPIECZNE FERIE-----------

            W roku szkolnym 2023/2024 ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim trwają od 15 stycznia do 28 stycznia 2024 r.
            Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

          • Spotkanie z Mikołajem

            5 grudnia uczniowie naszych zerówek w Teatrze Lalek „Pleciuga” spotkali się z Mikołajem. Najpierw maluchy obejrzały interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci. Z uwagą wysłuchały zaklętych w bombkach opowieści. W napięciu czekały, co zrobi pies, żeby dostać się do zaprzęgu reniferów? Jakie przygody czekają muchę, zbudzoną z zimowego snu?

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA🐻🐻🐼🐼🐨

            W zerówkach dzieci obchodziły święto pluszowego misia. Podczas świętowania nie zabrakło zabaw z misiami, tańców, był także misiowy poczęstunek, za który dziękujemy rodzicom. Zakończeniem zabawy z misiami było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Miś''. Wszystkie misie były urocze. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w konkursie. Jury wyłoniło również z każdej grupy wyróżniające się prace. Z grupy 0 a to misie wykonane przez: Małgosię Winnik, Jasia Czylkowskiego oraz Nadię Grymułę, z grupy 0b wyróżnione osoby to Hania Korba, Szymon Stadnik i Sonia Stec🐻🐼🐼🐨🐻🐼🐼🐨

          • ALFIK 2023

            🏆 Dziś odbył się Konkurs Matematyczny Alfik 2023. 🧮🌟 Wielkie uznanie dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i wysiłek! 🌐💡 🙌👩‍🏫👨‍🎓

            Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli satysfakcję z udziału i czerpali radość z rozwiązywania matematycznych wyzwań. 🚀🔢

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            Dzień Życzliwości już za nami. Życzylibyśmy sobie wszyscy aby kolejne życzliwe dni były wciąż jeszcze przed nami.

            Szkoła Podstawowa w Widuchowej, którą reprezentują uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy administarcyjni, zdała egzamin z życzliwości. Dobrych słów padło wiele. Pocztówki życzliwości z przekazywaniem życzliwych słów rozeszły się, jak swieże bułeczki. Mamy nadzieję, że rozweseliły wiele serc. Akcja „Podziel się tym, co masz” przeszła nasze oczekiwania, kiedy obserwowalismy, jak szczodrze dzieliliscie się z innymi.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
    • Biuletyn informacji publicznej
    • INFOLINIA
      dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów

      800 800 605

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

      Wyszukiwarka

      Biblioteka BIP