LICZNIK

Obiady w szkole

Serwis sportowy szkoły

Gazetka uczniowska

• Kiermasz Świąteczny „Mikołajkowy zawrót głowy” - Obrazek 1W dniu 20.12.2018 r. w godzinach 15.00 – 19.00
    w  Szkole Podstawowej w Widuchowej
    odbywać się będzie, jak co roku, kiermasz świąteczny

W programie:

Stoiska z ozdobami świątecznymi Kawiarenka łasuchowa Rady Rodziców
     Występy artystyczne dzieci - otwarty mikrofon

Możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze Świętym Mikołajem
          Serdecznie zapraszamy mieszkańców i  rodziców

• Zaproszenie na warsztaty ornitologiczne

Zapraszamy na warsztaty edukacji ekologicznej realizowanych w ramach projektu pn.:

“Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia”

sfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W projekcie udział bierze 800 aktywnych obserwatorów w wieku 8-18 lat, którzy zamieszkują jedno z dziesięciu województw Polski. Efekty pracy naszych młodych ornitologów można śledzić na portalu:

Organizowane przez Fundację Ekologiczną Laudato Si' warsztaty są kolejnym działaniem wpisanym w realizowany projekt edukacji ekologicznej i są skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkującej województwo zachodniopomorskie.

• Czwartoklasiści w Teatrze Lalek

5.11.2018 r. klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami: pp. Sylwią Sikorą-Kurcz oraz Mariuszem Baszakiem i nauczycielkami języka polskiego: pp. Beatą Sołtysiak i Anną Kuchcik, pojechały do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Celem wyjazdu – oprócz obejrzenia spektaklu "Przygody Sindbada Żeglarza" – było wdrażanie najmłodszych uczniów do obcowania ze sztuką, czerpania przyjemności z odbioru spektaklu oraz trening zachowania się w instytucji kultury.

Aktorzy, przy pomocy lalek oraz rekwizytów, świateł, dźwięków przenieśli młodych widzów w baśniowy świat walki dobra ze złem. Poruszyli ich emocje, szybko znajdujące ujście w żywych reakcjach dzieci, a także dostarczyli rozrywki na najwyższym poziomie. Młodzi widzowie zaś odwdzięczyli się kulturą zachowania godną naśladowania przez inne grupy uczniów.

• WYWIADÓWKA

ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ

15.11.2018 R. GODZ.17.00-19.00

ZEBRANIE  RADY RODZICÓW GODZ. 18.00 SALA 202

SPOTKANIE RODZICÓW KLAS 8 SP I 3 GIM

z ZACHODNIOPOMORSKIM WICEKURATOREM Z PANEM JERZYM SOŁTYSIAKIEM

W SPRAWIE INFORMACJI O REKRUTACJI UCZNIÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

SALA 205 (i PIĘTRO)

•  Konkurs plastyczny pt.”Symbole narodowe”

W minionym tygodniu w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.”Symbole narodowe”. Celem konkursu było wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych, narodowej dumy oraz stwarzanie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.

Każda praca została nagrodzona a wśród prac konkursowych zostały wyłonione nagrody specjalne za ciekawy pomysł.

Nagrodzeni zostali :

Karina Czeda klasa 1a

Amelka Idczak klasa 1a

Oskar Olszewski klasa 1a

• 12 listopada - DZIEŃ WOLNY

Dnia 7 listopada 2018 r. Prezydent RP podpisał:

Ustawę z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu  Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
  • „GMINA WIDUCHOWA W CZTERECH PORACH ROKU W TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I W OBIEKTYWIE”.

W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej w szkole zorganizowano konkurs pt. „GMINA WIDUCHOWA W CZTERECH PORACH ROKU W TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I W OBIEKTYWIE”.
    Konkurs skierowany był do uczniów i mieszkańców gminy Widuchowa.
    Na konkurs nadesłano prace plastyczne i fotograficzne; Komisja wybrała najlepsze.
    Wyniki konkursu:

Twórczość plastyczna:

Kategoria 3-6 lat:

1 miejsce        Bartosz Szwechłowicz
     2 miejsce        Maria Nadolny
     3 miejsce        Bartosz Szwechłowicz

• Akademia z  okazji 100-lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości

Mamy zaszczyt zaprosić

Mieszkańców Gminy Widuchowa

na uroczystą akademię z  okazji obchodów

100-lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości,

która odbędzie się w dniu 10 listopada 2018r.,

w Szkole Podstawowej w Widuchowej.

Serdecznie zapraszają: Wojt Gminy Widuchowa i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej

Program uroczystości:

1200 - msza święta w Kościele Parafialnym w Widuchowej