Szkolny Mały Konkurs Recytatorski za nami
Laureatki i laureaci, oraz pięć osób wyróżnionych, wszyscy dostali piękne koty, będą reprezentować naszą szkołę na przeglądzie gminnym, a są to: Kornelia Wicher, Mateusz Wypchło, Oskar Tchurzewski, Nathaniel Żaczek, Miłosz Prahl, Lena Radke, Pola Karapulka, Katarzyna Szpyt, Helena Łuszcz.
Poziom recytacji był niezwykle wysoki, co zgodnie stwierdziło jury: panie Marlena Błaż, Jola Berowska i Magda Sosińska.
Projekt "TRADYCYJNY SAD"
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „TRADYCYJNY SAD”.
„TRADYCYJNY SAD” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.
Projekt kierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym uczniowie zdobędą wiedę potrzebną do założenia minisadu. W drugim wykorzystaja ją w praktyce.
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Uczniowie klasy 3b świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego goszcząc w Gminnej Bibliotece Publicznej na wspaniałych zajęciach oraz rozegrali bitwę klasową związaną z tematem📕.
4
Zdrowe odżywianie
Uczniowie z klasy 3b rozszerzali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Pani pielęgniarka udzieliła uczniom bezcennej wiedzy, którą wykorzystali w praktyce🥒🍅🍞.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu widziany oczami dzieci na zajęciach z robotyki. Prace wykonane w programie Paint 3D💻📱🎧🎮⚠️.
6
Pierwsza pomoc
OSP z Widuchowej w ramach przedmiotu EDB przeszkoliła i udostępniła sprzęt szkoleniowy do udzielania pierwszej pomocy uczniom klasy ósmej. Dziękujemy za wspaniałą lekcję🚒❤️.
WSZAWICA - gdy coś Ci chodzi po głowie...
Wszy to obecnie ogromny problem, z którym nie zawsze potrafimy sobie skutecznie poradzić. Wbrew ogólnym opiniom wszawica to nie choroba brudu i ubóstwa, choć w środowiskach zaniedbanych jest znacznie częściej spotykana. Ze względu na łatwość zakażenia w populacji dziecięcej dotyczyć może każdego dziecka. Dlatego tak istotną sprawą jest świadomość rodziców oraz samych dzieci jak należy wystrzegać się zarażenia wszawicą i jak postępować, gdy już ją stwierdzimy.
Uroczysta prezentacja książki „Odra była jak umarła…”
6 lutego 2024 r. odbyła się w Szkole w Widuchowej uroczysta prezentacja książki „Odra była jak umarła…” autorstwa Andrzeja Krywalewicza, którego w pracach wspierali Michał Dworczyk i Katarzyna Kupczyk. W kameralnej atmosferze zebrało się wielu sympatyków zgromadzonych przez autora wspomnień. Miłym akcentem była także obecność osób, które podzieliły się z Panem Andrzejem swoimi często traumatycznymi wspomnieniami. Ci mieszkańcy naszej gminy zostali powitani przez władze i dyrekcję szkoły z wielkim szacunkiem, a wójt wraz ze swoim zastępcą wręczył im kwiaty. Prowadzącym spotkanie był Pan Ryszard Matecki. Pan Krywalewicz wyjaśniał, dlaczego właśnie te wspomnienia znalazły się w tej pozycji i jak trudny był wybór, ponieważ w swoich zbiorach posiada jeszcze wiele ciekawych wspomnień i wywiadów. Pan Michał Dworczyk zauważył, że to wydanie rożni się od poprzednich , ponieważ został w nim umiesz
Modernizacja pracowni komputerowej
Po feriach zimowych uczniowie mogą korzystać ze zmodernizowanej drugiej pracowni komputerowej w szkole. W pracowni zostały zainstalowane 24 laptopy, które zastąpiły stare komputery stacjonarne. Stanowiska komputerowe uzupełniły nowe regulowane krzesełka. Komputery podłączone są do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w skrócie OSE, jest to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego (100 Mb/s) i bezpiecznego internetu.
"Odra była jak umarła..."
Zapraszamy na spotkanie promujące książkę Andrzeja Krywalewicza pt. "Odra była jak umarła...". Autor spisał opowieści pierwszych powojennych mieszkańców regionu, dokumentując ich losy. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu wszystkie osoby, które są zainteresowane historią ziem odzyskanych. W książce opisane są losy sześciu mieszkańców naszej gminy.
PLAN LEKCJI - II SEMESTR
Od 29 stycznia obowiązywać będzie nowy plan lekcji, który dostępny jest
w e-dzienniku.
W nowym planie są małe zmiany w stosunku do podanego przed feriami.
„OLIMPUSEK”
10 i 11 stycznia b.r. 33 uczniów s klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy zintegrowanej i j. angielskiego „OLIMPUSEK”. Test składał się z 21 pytań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej o różnej skali trudności.
Gratulujemy zaangażowania maluchom i życzymy wysokich wyników.
-------------BEZPIECZNE FERIE-----------
W roku szkolnym 2023/2024 ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim trwają od 15 stycznia do 28 stycznia 2024 r.
Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Wokół lektury "Akademia Pana Kleksa"
Lekcja kleksografii w 4a.
6
"Ratować Mikołaja"
Misja "Ratować Mikołaja" Codey Rocky w roli Mikołaja, któremu Rudolf pogubił prezenty. Dzieci programowały trasę tak, aby upominki trafiły na czas do grzecznych dzieci. Sprzęt zakupiony z funduszu programu.
Spotkanie z Mikołajem
5 grudnia uczniowie naszych zerówek w Teatrze Lalek „Pleciuga” spotkali się z Mikołajem. Najpierw maluchy obejrzały interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci. Z uwagą wysłuchały zaklętych w bombkach opowieści. W napięciu czekały, co zrobi pies, żeby dostać się do zaprzęgu reniferów? Jakie przygody czekają muchę, zbudzoną z zimowego snu?
Zimowa akcja dokarmiania ptaków rozpoczęta
Dzieci z grupy 0a zaopatrzyły znajdujące się na terenie naszej szkoły karmniki dla ptaków
w różnego rodzaju ziarenka . Teraz systematycznie będziemy uzupełniać ,, ptasie stołówki’’, aby ptaki przetrwały nadchodzące zimowe, mroźne dni.Czekamy z niecierpliwością na ,,pierwszych gości’’.
3
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA🐻🐻🐼🐼🐨
W zerówkach dzieci obchodziły święto pluszowego misia. Podczas świętowania nie zabrakło zabaw z misiami, tańców, był także misiowy poczęstunek, za który dziękujemy rodzicom. Zakończeniem zabawy z misiami było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Miś''. Wszystkie misie były urocze. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział w konkursie. Jury wyłoniło również z każdej grupy wyróżniające się prace. Z grupy 0 a to misie wykonane przez: Małgosię Winnik, Jasia Czylkowskiego oraz Nadię Grymułę, z grupy 0b wyróżnione osoby to Hania Korba, Szymon Stadnik i Sonia Stec🐻🐼🐼🐨🐻🐼🐼🐨
ALFIK 2023
🏆 Dziś odbył się Konkurs Matematyczny Alfik 2023. 🧮🌟 Wielkie uznanie dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i wysiłek! 🌐💡 🙌👩🏫👨🎓
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli satysfakcję z udziału i czerpali radość z rozwiązywania matematycznych wyzwań. 🚀🔢
2
INFOLINIA
dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów800 800 605
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe