• Komunikat

• Na podstawie Rozporządznia Ministra Edukacji I Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 p.561)

od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych będą realizować naukę w trybie zdalnym.

Informujemy, że możliwe jest prowadzenie zajęć stacjonarnych dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Warunkiem zorganizowania zajęć stacjonarnych jest  złożenie przez rodziców wniosku do dyrekcji szkoły.

• Zebranie z rodzicami - 25.03.2021

Drodzy rodzice!

25 marca 2021r. (czwartek) zebrania z rodzicami w formie stacjonarnej nie odbędą się z uwagi na panującą sytuację ograniczającą możliwość spotkań. Istnieje możliwość połączenia się z nauczycielami na platformie Microsoft Teams z konta dziecka w godzinach 16.30 – 18.00.

Bardzo prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie chęci kontaktu z wybranym nauczycielem poprzez e-dziennik lub czat na Microsft Teams bezpośrednio u nauczyciela.

• Zmiany w sposobie nauczania.

• Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. od 22  marca do  11 kwietnia 2021r. klasy I-III przechodzą na pracę w trybie zdalnym.

Zajęcia odbywać się będą online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams zgodnie z planem w czasie rzeczywistym.

Przypominamy rodzicom o możliwości wypożyczenia ze szkoły laptopa lub tableta na czas nauki zdalnej.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w  podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Dyrektor szkoły ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

• Egzaminy próbne

​​​​Próbny egzamin ósmoklasisty 2021r. w formie stacjonarnej

HARMONOGRAM

Środa 17 marca 2021r. -  JĘZYK POLSKI - 120 minut (9.00 - 11.00)

Czwartek 18 marca 2021r. - MATEMATYKA - 100 minut (9.00 - 10.40)

Piątek 19 marca 2021r. - JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY (JĘZYK ANGIELSKI lub JĘZYK NIEMIECKI) -90 minut (9.00 - 10.30)

Uczniowie przyjeżdżają autobusami szkolnymi zgodnie z obowiązującym rozkładem:

ROZKŁADY JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH OD DNIA 18 STYCZNIA - Widuchowa

Uczniowie miejscowi wchodzą do szkoły o godzinie 8.40 od strony ul. Szkolnej.

Po zakończonym egzaminie uczniowie spoza Widuchowej odjeżdżają dodatkowym autobusem:

17 MARCA 2021 – GODZINA 11.20

18 MARCA 2021 – GODZINA 11.00

19 MARCA 2021 – GODZINA 10.45

LEKCJA 5, 6 i 7 ODBYWAJĄ SIĘ PLANOWO

• MŁODZI NIEZŁOMNYM

• Koncert miał oficjalną premierę w piątek, 26 lutego na profilu MEiNna facebooku. Można go obejrzeć także w serwisie You Tube   https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanychoraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.