• "Bezpieczni w ferie"

• 10.02 reprezentacja naszej szkoły brała udział w konkursie organizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2023". Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Nasi uczniowie wywalczyli piąte miejsce.

• Codeweek 22

• Podjęliśmy wyzwanie i za wspólnie wykonane zadania w tygodniu kodowania Codeweek 22 otrzymaliśmy nagrodę.

• Hałasomierz

• Hałasomierz- takie wyzwanie udało  się zrealizować pisząc odpowiedni program. Miernik głosu działa bez zakłóceń, jeśli ktoś chętny wypożyczyć na swoje zajęcia to zapraszamy. Hałasomierz przy cichym głosie świeci kolorem zielonym, gdy jest głośno zmienia kolor na czerwony. Zajęcia zrealizowane na sprzęcie zakupionym w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

• ARDUINO

• Drugoklasiści stawiali pierwsze kroki z arduino. Zapoznali się z płytką projektową, pinami, diodami i oczywiście z nowym programem do mikrokontrolerów Becreo. Najważniejsze, że założony cel osiągnęliśmy i już wiemy, jak działa obwód aby świeciła żarówka  i daliśmy radę napisać program aby ją wyłączyć. Materiały zakupione z programu #Laboratoria Przyszłości

• RECYTUJEMY!

• W poniedziałek 30 stycznia odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas IV-VIII. W tej kategorii wiekowej recytatorzy przygotowują i prezentują jeden wiersz i fragment prozy. To nie lada wyzwanie, z którym uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie. Jury w składzie: Monika Kubiak - przewodnicząca rady rodziców, Jolanta Berowska i Barbara Gołąb - nauczycielki, do gminnego konkursu zakwalifikowało: Polę Karapulkę, Alicję Kloczkowską, Julię Radke, Marcela Adamiaka i Oskara Tchurzewskiego. Wszystkim bardzo gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnych etapach przeglądu.

• WIERSZOWISKO

• Chętni uczniowie klas 0- III wzięli udział w szkolnym przeglądzie poezji dzieciecej " Wierszowisko". Do gminnego etapu przeszli: Lena Radke, Miłosz Prahl i Mateusz Wypchło. Wyróżnienia otrzymali: Kasia Szpyt, Helenka Łuszcz, Nela Sawicka, Mikołaj Kloczkowski i Wituś Łuszcz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Matematycznie

• Drugoklasiści swoje umiejętności matematyczne sprawdzali za pomocą robota Codeya. Uczniowie wpisywali równanie w utworzony blok, a Codey pokazywał prawidłowy wynik. Kartkówki sprawdzał razem z uczniami. Sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

• Zajęcia w kuchni

• Dzieci z grupy 0b uczestniczyły  w zajęciach kulinarnych. Każdy miał do wykonania zadanie, którego efektem były pyszne racuchy
            z jabłkami. Dzieci korzystały z akcesoriów kuchennych zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

• Codey Rocky

• Codey Rocky i figury geometryczne , tym razem tworzyliśmy skrypty aby nasz robot poruszał się na planie kwadratu, trójkąta i koła. Była to dla nas nowość,  musieliśmy poznać kąty tych figur ale podołaliśmy zadaniu. Sprzęt pozyskany w programie #Laboratoria Przyszłości

• Wędrujące kolory

• Dzieci z grupy 0b bawiły się na zajęciach w małych chemików. Przeprowadziliśmy doświadczenie ,, Wędrujące kolory’’.  Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem realizowały poszczególne punkty doświadczenia. Zadanie udało się. Kolory wędrowały. Było ciekawie i kolorowo.

• JASEŁKA

• Drugoklasiści wprowadzili nas w świąteczny klimat. Wczoraj prezentowali swoje talenty przed Rodzicami i Dziadkami, dzisiaj zaś gościli Władze Gminy, Radę Pedagogiczną, pracowników i oczywiście uczniów . Pamiętajmy,  jak prosili młodzi artyści ;" nie tylko o drogich prezentach pamiętać ..."️🌲

• Dowozy szkolne

• Informujemy, iż podczas zimowej przerwy świątecznej od 23.12.2022 do 31.12.2022 dowozy szkolne nie będą realizowane. Ostatni dzień dowozów to 22.12.2022 r. (czwartek).

W dniu 02.01.2022 uczniowie wracają do szkół i od tego dnia dowozy funkcjonują normalnie.

• Wizyta zerówek w Urzędzie Gminy

• W grudniowy mroźny poranek zerówkowicze odwiedzili Urząd Gminy. Była to wizyta z samym wójtem Pawłem Wróblem, który bardzo serdecznie przyjął dzieci w swoim gabinecie. Sześciolatki dowiedziały się na czym polega praca pana wójta , mogły także posiedzieć na jego fotelu i rozmawiać przez telefon z sekretariatem. Na zakończenie złożyły życzenia świąteczne oraz podarowały kartkę, natomiast pan wójt obdarował dzieci słodkościami i innymi upominkami. To była  ciekawa i miła wizyta.

• Robotyka

• Mlodzi programiści zaprojektowali świąteczną grę planszową, zaś codey był kostką, która wskazywała liczbę do poruszania pionkami. Uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie- to była zabawa. Roboty z projektu #Laboratoria Przyszłości

• Wycieczka do Pleciugi

• 12 grudnia dzieci z zerówek udały się do teatru lalek w Szczecinie na spektakl ,,Kraina śpiochów.’’ Zerówkowicze z wielką  przyjemnością oglądali przedstawienie, któremu towarzyszyło wiele radości
             i śmiechu. Na zakończenie pobytu w teatrze była wielka niespodzianka – Mikołaj i prezenty. Było wspaniale. Wyjazd z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci.