Jubileuszowy festiwal EYE za nami
Festiwal Piosenki Angielskiej EYE po raz kolejny zgromadził liczną grupę uczestników oraz widzów. Hala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową dzięki efektownej scenografii i oprawie audiowizualnej. Było wszystko co powinno być w czasie jubileuszu: podziękowania, wspaniały tort, wiele emocji i znamienici goście. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m. in.: senator RP Grzegorz Napieralski, starosta gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta Jerzy Miler oraz wójt gminy Widuchowa Anna Kusy Kłos.
"Od ziarenka do bochenka"
5 października br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej wzięli udział w warsztatach w Chlebowym Domu w Marianowie k. Barzkowic. Wyjazd był podsumowaniem bloku tematycznego "Od ziarenka do bochenka", realizowanego na zajęciach w klasie, na których uczniowie poznali złożony proces powstawania chleba i innych produktów zbożowych.
Biorąc udział w warsztatach byli obserwatorami nie tylko wypieku tychże produktów, same formowały razowe chlebki, wyrabiały i dekorowały drożdżowe bułeczki, wałkowały i nadawały przeróżne kształty kruchym ciasteczkom i podpłomykom.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Bezpieczna droga do szkoły.
We wrześniu uczniowie klas O-III uczyli się o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Odbyła się pogadanka z policjantem, lekcja przechodzenia przez jezdnię oraz konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.
Wszystkie prace były zgodne z tematem, estetyczne i starannie wykonane. Bardzo Wam dziękuję za udział w konkursie i stworzenie pięknych prac konkursowych
Klasa 6a na wycieczce w Szczecinie
11 października uczniowie klasy 6a pod opieką pani Beaty Sołtysiak i pani Jolanty Knap byli na wycieczce w Szczecinie. Celem było poznanie wystaw stałych w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.
Uczniowie obejrzeli eksponaty ukazujące antyczne korzenie Europy i przypomnieli sobie postacie mitologiczne oraz mity z nimi związane. Na własne oczy zobaczyli różnicę między rzeźbą a płaskorzeźbą. Zwrócili uwagę na atrybuty Ateny i Hermesa. Przekonali się, że eksponatów w muzeum nie dotyka się.
Uwolnij książkę – Bookcrossing
Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju.
(Thomas Wharton)Bookcrossing (uwalnianie książek, krążenie książek, książkokrążenie) to ogólnoświatowa idea popularyzująca książki i czytelnictwo. To rodzaj niekonwencjonalnej "biblioteki" powstającej spontanicznie, gdziekolwiek, po prostu wraz z pojawieniem się czytelnika.
Święto Żurawia – spotkanie miłośników żurawi.
W piątek 30 września w naszej szkole miała miejsce uroczystość zakończenia Tygodnia Żurawia.
Gościliśmy między innymi Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych – Dorotę Janicką, Wójta Gminy Widuchowa – Annę Kusy-Kos, Piotra Charę – pasjonata przyrody i miłośnika żurawi. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i mieszkańcy naszej gminy.
Integracyjna wycieczka do teatru.
W dniu 28 września uczniowie klas 4a i 4b wraz w wychowawcami Anną Ułasowicz i Dorotą Kuc- Sauter uczestniczyli w wycieczce do teatru „Pleciuga” w Szczecinie. Dzieci obejrzały spektakl „Czarodzieje”- propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, na podstawie „Króla Maciusia Pierwszego" oraz „Kajtusia Czarodzieja" Janusza Korczaka. "Czarodzieje" to niezwykła opowieść o spotkaniu dwóch sposobów myślenia, o znaczeniu czarów, granicach wyobraźni oraz marzeniu o stworzeniu lepszego świata - marzeniu, które potrafi wygnać nawet na bezludną wyspę... Ale i tam dzięki czarom dwa razy dwa może się równać tysiąc. Każde dziecko wie, że dwa razy dwa równa się cztery, zawsze, wszędzie i niezmiennie. A gdyby tak... zaczarować tabliczkę mnożenia? Albo sprawić, ze samochody będą latały, a ludzie chodzili do góry nogami? Albo stworzyć parlament dla dzieci i pozwolić rządzić tym najmniejszym, najmłodszym, n
NARODOWE CZYTANIE 2016
Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, która była poświęcona dziełu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - polskiego nowelisty, powieściopisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości.
20 września zaprosiliśmy do wspólnego czytania Panią Wójt Gminy Widuchowa – Annę Kusy-Kłos, Sekretarza Gminy – Pana Andrzeja Stachurę, nauczycieli (Daniela Zwolińskiego i Mariusza Baszaka), przedstawiciela środowiska rodziców – Panią Jolantę Knap oraz naszych uczniów (Klaudię Knap i Magdę Łuczak), którzy pięknie zinterpretowali fragment powieści. Słuchaczami byli zarówno uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.
RAJD ROWEROWY
Szkolny Klub Rowerowy rozpoczął ósmy rok działalności. Zainteresowanie uczniów turystyką rowerową nie słabnie, a cieszy szczególnie udział chętnych mieszkańców gminy, którzy dołączyli do sporej, bo prawie czterdziestoosobowej kolumny..... więcej o pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie rowerowym na Facebooku
Akcja Samorządu Uczniowskiego
15 września br. Samorząd Uczniowski zbierał głosy poparcia dla zamontowania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych tuż przy szkole. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. W ciągu 2 godzin zebrano ponad 250 podpisów! Zbieranie podpisów potrwa jeszcze przez miesiąc, odbywać sie będzie w różnych miejscach m. in. przy feralnym przejściu.
Klasa 3b na zielonej szkole.
W dniach 12-14 września br. uczniowie klasy III B Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią Martą Rosińską przebywali w Zielonej Szkole w uroczym Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim.
Był to pobyt pełen atrakcji. Była m.in. wspinaczka na profesjonalnej ściance oraz emocjonująca wspinaczka na skrzynki (oczywiście pod okiem instruktora), wspólne pieczenie pizzy, a potem pyszna degustacja, dyskoteka, wieczorek karaoke, ognisko, gry, zabawy oraz moczenie nóg w zalewie, gdyż pogoda była bajeczna.
Trzecioklasiści na zielonej szkole.
W dniach od 12 do 16 września br. uczniowie kl. 3a i 3c ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej wraz z wychowawczyniami oraz wspomagającymi mamami przebywali w Szklarskiej Porębie na zielonej szkole.
Podczas kilkudniowego pobytu trzecioklasiści uczyli się rozpoznawać i nazywać minerały w Muzeum Mineralogicznym oraz poznawały świat przyrody ożywionej i nieożywionej Karkonoszy w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. W Karpaczu w Miejskim Muzeum Zabawek oglądali eksponaty ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, mima i założyciela Teatru Pantomimy we Wrocławiu, kolekcję obejmującą XVIII wieczne figurki szopkowe, porcelanowe lalki z XIX w. oraz zabawki współczesne pochodzące m.in. z Japonii, Austrii, Meksyku, Rosji i Niemiec.
Zanim rozpoczniemy nowy rok szkolny - powspominajmy….
Zapraszamy do galerii:
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Pożegnanie uczniów klas III szkoły podstawowej
Sukces Sportowy
Gratulujemy uczniom Szkoły Podstawowej za bardzo wysoki wynik sportowy wśród szkół województwa zachodniopomorskiego i powiatu gryfińskiego.
INFOLINIA
dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów800 800 605
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe