Akcja Samorządu Uczniowskiego
"Bezpieczne przejście - bezpieczna szkoła" w TVP Szczecin.
Zapraszamy do zapoznania się z reportażem oraz wspierania akcji. Podpisy można codziennie składać w sekretariacie szkoły, a w weekend wolontariusze SU będą zbierali podpisy w głównych miejscach Widuchowej.
https://szczecin.tvp.pl/27767091/161116
Teatrzyk profilaktyczny
W ramach szerokiego spektrum profilaktyki, realizowanej w naszej szkole, uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w przedstawieniu zaprzyjaźnionego już teatrzyku z Poznania „Grupy T”.
Grupa tym razem zaproponowała tematykę związaną z zażywaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami zachowań ryzykownych. Temat trudny do przekazania szczególnie młodszym odbiorcom. Jednak aktorzy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.
Święto Niepodległości
8 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były brzozowe krzyże, białe i czerwone kwiaty oraz symboliczny znicz….
Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uświetnili obchody „11 Listopada” programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swoich wychowawczyń.
Akcja "Śniadanie daje moc"
8 listopada klasy młodsze szkoły podstawowej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie przygotowali zdrowe i kolorowe śniadania, które potem ze smakiem zjedli. Przecież nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
GALERIA:
"Śniadanie daje moc"
GRATULACJE dla PAWŁA WRÓBLA OD UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI, WOŹNYCH, DYREKCJI
Laureatem 11. edycji konkursu pn. „Nagroda starosty gryfińskiego za promocję powiatu” w kategorii KULTURA został Paweł Wróbel z gm. Widuchowa. Uhonorowany został dzisiaj, 9 listopada 2016 r. podczas uroczystej sesji Rady Powiatu zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości. Paweł Wróbel otrzymał statuetkę bociana (symbol powiatu gryfińskiego) i nagrodę pieniężną.
Trzecioklasiści w Siekierkach
27 października br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej zapalili znicze na cmentarzu polskich żołnierzy w Siekierkach, poległych w czasie walk nad Odrą i podczas operacji berlińskiej. Cmentarz z pomnikiem matki tulącej do siebie maleńkie dziecko, dwoma mieczami i krzyżem oraz czołg IS-2 upamiętniają forsowanie Odry w dn. 16-20 kwietnia 1945 r., w którym poległo ok. 2tys. żołnierzy z 1Dywizji Tadeusza Kościuszki.
Zbiórka karmy zakończona...
Zakończyła się już coroczna akcja zbiórki karmy i akcesoriów dla psów z Gryfińskiego Kojca. Kolejny raz udowodniliście, że Wasze serca są wielkie i gorące, że zawsze można na Was liczyć. Darów było tak wiele, że z trudem zmieściły się do auta. Zostały przekazane do bazy PUK-u, przy której znajduje się kojec. Przed psiakami długa zima, więc dary z pewnością się przydadzą.
Jubileuszowy festiwal EYE za nami
Festiwal Piosenki Angielskiej EYE po raz kolejny zgromadził liczną grupę uczestników oraz widzów. Hala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową dzięki efektownej scenografii i oprawie audiowizualnej. Było wszystko co powinno być w czasie jubileuszu: podziękowania, wspaniały tort, wiele emocji i znamienici goście. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m. in.: senator RP Grzegorz Napieralski, starosta gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta Jerzy Miler oraz wójt gminy Widuchowa Anna Kusy Kłos.
"Od ziarenka do bochenka"
5 października br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej wzięli udział w warsztatach w Chlebowym Domu w Marianowie k. Barzkowic. Wyjazd był podsumowaniem bloku tematycznego "Od ziarenka do bochenka", realizowanego na zajęciach w klasie, na których uczniowie poznali złożony proces powstawania chleba i innych produktów zbożowych.
Biorąc udział w warsztatach byli obserwatorami nie tylko wypieku tychże produktów, same formowały razowe chlebki, wyrabiały i dekorowały drożdżowe bułeczki, wałkowały i nadawały przeróżne kształty kruchym ciasteczkom i podpłomykom.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
Bezpieczna droga do szkoły.
We wrześniu uczniowie klas O-III uczyli się o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Odbyła się pogadanka z policjantem, lekcja przechodzenia przez jezdnię oraz konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.
Wszystkie prace były zgodne z tematem, estetyczne i starannie wykonane. Bardzo Wam dziękuję za udział w konkursie i stworzenie pięknych prac konkursowych
Klasa 6a na wycieczce w Szczecinie
11 października uczniowie klasy 6a pod opieką pani Beaty Sołtysiak i pani Jolanty Knap byli na wycieczce w Szczecinie. Celem było poznanie wystaw stałych w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.
Uczniowie obejrzeli eksponaty ukazujące antyczne korzenie Europy i przypomnieli sobie postacie mitologiczne oraz mity z nimi związane. Na własne oczy zobaczyli różnicę między rzeźbą a płaskorzeźbą. Zwrócili uwagę na atrybuty Ateny i Hermesa. Przekonali się, że eksponatów w muzeum nie dotyka się.
Uwolnij książkę – Bookcrossing
Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju.
(Thomas Wharton)Bookcrossing (uwalnianie książek, krążenie książek, książkokrążenie) to ogólnoświatowa idea popularyzująca książki i czytelnictwo. To rodzaj niekonwencjonalnej "biblioteki" powstającej spontanicznie, gdziekolwiek, po prostu wraz z pojawieniem się czytelnika.
Święto Żurawia – spotkanie miłośników żurawi.
W piątek 30 września w naszej szkole miała miejsce uroczystość zakończenia Tygodnia Żurawia.
Gościliśmy między innymi Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych – Dorotę Janicką, Wójta Gminy Widuchowa – Annę Kusy-Kos, Piotra Charę – pasjonata przyrody i miłośnika żurawi. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i mieszkańcy naszej gminy.
Integracyjna wycieczka do teatru.
W dniu 28 września uczniowie klas 4a i 4b wraz w wychowawcami Anną Ułasowicz i Dorotą Kuc- Sauter uczestniczyli w wycieczce do teatru „Pleciuga” w Szczecinie. Dzieci obejrzały spektakl „Czarodzieje”- propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, na podstawie „Króla Maciusia Pierwszego" oraz „Kajtusia Czarodzieja" Janusza Korczaka. "Czarodzieje" to niezwykła opowieść o spotkaniu dwóch sposobów myślenia, o znaczeniu czarów, granicach wyobraźni oraz marzeniu o stworzeniu lepszego świata - marzeniu, które potrafi wygnać nawet na bezludną wyspę... Ale i tam dzięki czarom dwa razy dwa może się równać tysiąc. Każde dziecko wie, że dwa razy dwa równa się cztery, zawsze, wszędzie i niezmiennie. A gdyby tak... zaczarować tabliczkę mnożenia? Albo sprawić, ze samochody będą latały, a ludzie chodzili do góry nogami? Albo stworzyć parlament dla dzieci i pozwolić rządzić tym najmniejszym, najmłodszym, n
NARODOWE CZYTANIE 2016
Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, która była poświęcona dziełu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - polskiego nowelisty, powieściopisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości.
20 września zaprosiliśmy do wspólnego czytania Panią Wójt Gminy Widuchowa – Annę Kusy-Kłos, Sekretarza Gminy – Pana Andrzeja Stachurę, nauczycieli (Daniela Zwolińskiego i Mariusza Baszaka), przedstawiciela środowiska rodziców – Panią Jolantę Knap oraz naszych uczniów (Klaudię Knap i Magdę Łuczak), którzy pięknie zinterpretowali fragment powieści. Słuchaczami byli zarówno uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.
INFOLINIA
dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów800 800 605
Galeria zdjęć
brak danychNasze media społecznościowe